מכון מחקר פרימיטיביסטי חדש בארה"ב

באחרונה נפתח בארה"ב מכון לוּד-קזינסקי לטכנולוגיה. המכון המקוון, העוסק בבחינת הטכנולוגיה באופן ביקורתי, שואב את שמו משילוב שמותיהם של נד לוּד (האיש שעל שמו הלודיטים) וטד קזינסקי (שנודע בכינויו יונבומר).

עוד על פעילות לוּד-קזינסקי מתוך אתר המכון:

"מכון לוּד-קזינסקי לטכנולוגיה הוא צוות חשיבה פתוח, לא ריכוזי ואוטונומי של לודיטים ונאו-לודיטים. אנחנו אנטי-אידיאולוגים במובן זה שבמקום שאנחנו נשרת את הרעיונות שלנו, הרעיונות שלנו משרתים אותנו. אנו חוקרים נושאים בהם כמו אנטי-ציביליזציה, פוסט-ציביליזציה, אנרכיזם ירוק, פרימיטיביזם ואנרכו-פרימיטיביזם, וכו', אך לא מגבילים את עצמנו רק לנושאים אלו וגם לא דבקים בתפיסות או עקרונות הללו מעבר לנקודה שבה הם משמשים אותנו להשגת שחרור כולל של כל היצורים החיים ושל כדור הארץ עצמו.

אמנם אנו מטילים ספק בטבעה של הטכנולוגיה ודנים בו, אולם אין לנו אידיאולוגיה אנטי-טכנולוגית, כלומר אנחנו מכירים בכך שהכלים של השולט יכולים לשמש להפלת ביתו של השולט, וכי ביקורת רדיקלית של טכנולוגיה תמיד תהיה תלויה בהגדרת המילה (והמושג) 'טכנולוגיה'. דבקות אידיאולוגית בהגדרה אחת בלתי משתנה היא לא רק מיותרת, אלא גם מונעת חשיבה ביקורתית. הגדרות מדויקות אך משתנות יכולות להיות שימושיות ביותר בהקשרים שונים. מילים ושפה הם כלים – סוג של טכנולוגיה – שניתן לעצב איך שרוצים. דבקות בהגדרות נוקשות מצמצמת את האפשרות להשתמש בכלים הללו באופן חתרני.

לנוכח תוהו ובוהו אקלימי עולמי, חוסר יציבות וקריסה אקולוגית, וסופה הקרוב של התרבות התעשייתית (וההשלכות החברתיות שיהיו לכך), יתכן כי השאלה החשובה ביותר היא מה רמת הטכנולוגיה – המוגדרת במקרה זה פשוט ככלים חיצוניים – המתאימה ליצירתו ושימורו של אורח חיים שוויוני, חופשי ובר-קיימא מבחינה אקולוגית על פני כדור הארץ".

הדואר האלקטרוני של המכון ליצירת קשר: [email protected]

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
לא רווחים, אלא חירות
אורסולה לה גווין
מחשבים יותר אנושיים מבני אדם
נמרוד הלפרן | על פי ויליאם מקפי
לוגואים כנים
ויקטור הרץ
לא אלך
יונתן פולק
שמאל, ימין, שוטר רע, שוטר טוב
נמרוד הלפרן | על פי ישעיהו ליבוביץ
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew