ישראל וארה"ב הקימו צוות חשאי להפלת השלטון באיראן

ישראל וארה"ב הקימו בחודשים הראשונים של שנת 2018 צוות חשאי משותף שמטרתו לערער את השלטון באיראן על ידי הגברת התסיסה והלחץ הפנימי נגד המשטר, דיווח ברק רביד בחדשות 10.

פקידים ישראלים בכירים שביקשו לשמור על עילום שם, ציינו כי הצוות הוקם כחלק ממסמך ההבנות לבלימת איראן שאותו גיבשו ישראל וארה"ב, וכי הצוות כבר התכנס כמה פעמים.

עם זאת, בכירים ישראלים הודו כי ספק אם יצליחו להפיל את המשטר. "אף אחד לא חושב ברצינות על החלפת המשטר האיראני אבל הצוות עוסק בניסיון לנצל את החולשות הפנימיות של המשטר בטהרן כדי לייצר עליו לחץ נוסף וכך אולי להביא לשינויים בהתנהגותו", אמר פקיד ישראלי בכיר לחדשות 10.

בה בעת, החלו גם ישראל וגם ארה"ב להפיץ מסרים לעם האיראני ברשתות החברתיות. ראש הממשלה נתניהו אף צילם ארבעה סרטונים שונים עם תרגום לפרסית ובהם מסרים לעידוד המחאה נגד המשטר. הסרטונים של נתניהו עסקו בין השאר במצוקת המים באיראן ובהפגנות ברחבי המדינה.

במקביל, שר החוץ של ארה"ב מייק פומפאו השתמש בחשבון הטוויטר שלו להעברת מסרים נגד המשטר. פומפאו פירסם כמה ציוצי תמיכה בהפגנות באיראן, נגד המעצרים ההמוניים שביצע המשטר בקרב המפגינים וכן נגד ההשקעה של המשטר האיראני במשמרות המהפכה על פני רווחת התושבים.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew