תעודת הוקרה לקק"ל

פורסם במקור באתר התחברות

תעודת הוקרה לקרן הקיימת לישראל על מלחמתה נגד הבדואים ובעיקר באל עראקיב. תעודת ההוקרה מוגשת מטעם הוועדה העממית של אל עראקיב. אפשר לחתום פה.

1. קק"ל הציבה את עצמה בחזית המאבק "למניעת התפשטות ההתיישבות הבדואית בנגב"… היא נלחמת בבדואים חזיתית וגם הצהירה על כוונתה זו.

2. קק"ל היא גוף גזעני חד-לאומי, שאינו רואה בלא-יהודים – ובמיוחד בבדואים – תושבים בעלי זכויות שוות במדינה, אלא אויב.

3. קק"ל משתפת פעולה עם גוף נוצרי תימהוני ימני בשם "הטלוויזיה של אלוהים", שמנהיגו מדווח על חלום שחלם: נטיעת מיליון עצים בארץ הקודש תקרב את שיבתו של ישוע וקץ הימים. קק"ל קיבלה את כספה וברכתה של "הטלוויזיה של אלוהים" ותורמת להגשמת חלומו של המטיף המוזר הזה על אדמותינו. לראיה, בואו ותראו מה כתוב על השלט באל עראקיב.

4. קק"ל קיבלה קרקעות ממינהל מקרקעי ישראל בדרך לא ברורה – קרקעות שאינן שייכות לו, אשר הבעלות עליהן שנויה במחלוקת בין הבדואים לבין המדינה בבתי המשפט.

5. אנשי קק"ל עקרו באל עראקיב אלפי עצים, הנטועים זה עשרות שנים, כגון חרובים, עצי זית, תאנים, ענבים, תותים ועוד, כדי לנטוע במקומם את עציהם. כששאלנו: למה עקרתם את העצים, הרי אתם הולכים לטעת עצים? ענו: "הבדואים פולשים, אז גם העצים שלהם פולשים".

6. רוב הנטיעות של קק"ל הן של עץ קוצני הנקרא שיטה קוצנית ונועדו למנוע כניסת בני אדם ובעלי חיים לאזור ואת עיבודו החקלאי.

7. ממערב לאל עראקיב הוקם יישוב מבוסס בשם גבעות בר; גם שם ננטעו בעבר עצים על ידי קק"ל, אבל שם עוקרים אותם ללא קושי ובמהירות רבה – כדי לאפשר לגבעות בר להמשיך ולהתרחב.

8. קק"ל החלה את עבודותיה על אדמות אל עראקיב ללא תוכנית מאושרת, ובימים אלה היא עובדת באל עראקיב תוך חריגה מהתוכנית שאושרה לאחר לחצים שהופעלו על ידי גופים רבים.

9. קק"ל משקרת לכולם כאשר היא טוענת, שאינה משנה את פני הקרקע, שהנטיעות שלה לא נעשו באדמות חקלאיות וכי היא נוטעת עצי בוסתן לרווחת כולם. הטראסות של קק"ל הן שכבת קרקע גדולה המכסה את פני השטח, שהיו לפני כן אדמה חקלאית, ורוב העצים אינם עצי בוסתן.

10. קק"ל גוזלת את אדמותינו בטרם הוכרע בבתי המשפט למי שייכת הקרקע, משנה את פני הקרקע וקובעת עובדות בשטח, ובכך מייתרות הליך משפטי הוגן בעתיד, מכשירה את הקרקע להתרחבות גבעות בר, מעבירה את הבעלות בכוח הזרוע מידיים ערביות בדואיות לידיים יהודיות, ומהווה שותף מרכזי במהלך הגדול של ריכוז הבדואים בתוך ישובים קטנים בדרך לייהוד הנגב.

11. נטיעות קק"ל מונעות הקמת יישוב חקלאי בדואי משגשג באל עראקיב, המבטא את מורשתנו האמיתית, ואשר יוכל לפרנס בכבוד משפחות רבות הנמצאות כיום מתחת לקו העוני.

אנו מאחלים לקק"ל: לא בהצלחה!

חיברו: ד"ר עוואד אבו-פריח (דובר הוועדה העממית אל עראקיב) וגדי אלגזי (תנועת התחברות).

קריאה נוספת על אל עראקיב

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew