צורת חיים חדשה: אומינמי

האמן ההולנדי תיאו ינסן עמל זה עשרות שנים על יצירת צורות חיים חדשות. "חיות החוף" שבונה ינסן מפלסטיק זזות באופן עצמאי בעזרת הרוח, ובקיץ 2018 חשף את השלד המהלך המתקדם ביותר שיצר עד כה.

חיית החוף החדשה, אומינמי (UMINAMI) שמה, היא גירסה מוקטנת ומשופרת של יצוריו הקודמים. עם זאת, בשונה מיצורים קודמים, השלד של אומינמי נטול מפרקים "ולכן לא נכנס חול למפרקים ואין צורך לשמן אותם", כתב ינסן.

נדרשו לינסן למעלה משני עשורים כדי ליצור את השלדים המהלכים, העשויים מצינורות, בקבוקי פלסטיק ויריעות ניילון. חיות החוף שבנה זזות באופן עצמאי בעזרת הרוח ולחלקן יש "קיבה" מיוחדת לאחסון אוויר דחוס שמאפשר להן ללכת גם בזמן שאין רוח.

הפסלים המתוחכמים מנווטים את דרכם בכוחות עצמם, וכאשר הם מגיעים לקו המים או מתרחקים יתר על המידה מקו החוף, מנגנון פנימי מיוחד מזהה זאת וגורם לחיות לפנות חזרה לכיוון השני.

"הגבול בין אמנות להנדסה קיים רק בראש שלנו", סיפר ינסן. "ככל שהשלדים הללו התפתחו, יכולתם להתמודד עם סופות ועם מים הלכה והשתפרה, ובסופו של דבר הייתי רוצה להקים עדרים שלמים של החיות הללו על החופים, כדי יוכלו לחיות את חייהן בעצמן".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
חיות פלסטיק
רות פצ'ה
מחשבים יותר אנושיים מבני אדם
נמרוד הלפרן | על פי ויליאם מקפי
אינטרנט – של פעם
על פי רעיון של בלה דיאמנט
טבעונים-לקטים בשוק הכרמל
הטלוויזיה החברתית
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew