"אמיגוס סוגרים את האתר המזורגג": שביתה ספונטנית בתגובה למנהל גזען

למעלה מ-100 פועלים היספנים באתר בנייה של חברת UPS בעיר אינדיאנפוליס בארה"ב פתחו בשביתה ספונטנית ועזבו בהפגנתיות את האתר לאחר שמנהל עבודה גזען – שנהג להטריד את כל הפועלים שאינם לבנים – פיטר מספר עובדים לאחר שאחד מהם סירב לבקשתו לשמש כמתורגמן בפגישה.

העובדים לא היו מאוגדים, אך באותו יום – 31 ביולי 2018 – הגיעו מים עד נפש. "הם פשוט החליטו שהיום זה היום", סיפר אנטואן דיינג'רפילד, עובד ריתוך שחור ועמית לעבודה. "ההיספנים התאחדו והודיעו שהם לא מוכנים להסכים שהבחור הזה יעשה להם מה שבא לו. אז הם עמדו על שלהם".

במעשה סולידריות מעורר השראה יותר מ-100 פועלים ארזו את חפציהם ועזבו את המקום בשביתה ספונטנית בזמן שדיינג'רפילד צילם בהתרגשות את ההתרחשות בליווי דברי קריינות. "הם לא מבלבלים את המוח!", היא הכריז בצהלה בזמן שזרם פועלים חולף על פניו. "הבוסים חשבו שהם יוכלו לשחק משחקים עם האמיגוס שהודיעו בתגובה, 'אם כך, אנחנו הולכים ביחד'. והם עוזבים! המקסיקנים סגרו את המקום המזורגג הזה!".

בראיון למגזין ג'ייקובין, תיאר דיינג'רפילד את מה שקרה אחר כך. כאשר נודע לבוסים שלו על הסרטון שפירסם, הם פיטרו אותו – יחד עם מנהל העבודה הגזען – אך לא לפני שרמזו לו, כאשר בא למקום העבודה כדי לאסוף את חפציו, כי ישלמו לו 250 דולרים אם ימחק את הסרטון.

אולם הסרטון כבר הספיק לצבור מאות אלפי צפיות והיה מאוחר מדי למנוע את הפיכתו לוויראלי. בה בעת, דיינג'רפילד אמר כי הוא נפעם מתגובות התמיכה שקיבל, ועמוד שנפתח עבורו באתר המימון המונים GoFundMe גייס 40 אלף דולרים בתוך שבוע.

"בחיי, פשוט הרגשתי את העוצמה הזאת. זה פשוט הרגיש טוב", אמר. "הם עזבו כשראשם מורם, חזקים. זה היה יפהפה שהם התאחדו ככה. הם היו גאים בעצמם, וככה זה היה צריך להיות". בעמוד פייסבוק שלו, הוסיף דיינג'רפילד: "אנשים שחורים, שימו לב. אנחנו זקוקים לדברים מסוג זה. אם הם מסוגלים לכך, גם אנחנו מסוגלים לכך. וכולנו יכולים להתאחד".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew