25 יצירות של אמן הרחוב פג'ק

אמן הרחוב הספרדי סילבסטרה סנטיאגו, הידוע בכינוי פג'ק (Pejac), החל לצייר על קירות לאחר שגישתם לאמנות של מורי האמנות שלו בבית הספר עצבנה אותו.

סגנון הציור המינימליסטי הפך לסימן ההיכר של פג'ק, שבניגוד לאמני גרפיטי רבים, משתמש בדרך כלל בעפרונות ומכחולים ולא בשבלונות ותרסיסי צבע.

ציוריו, שאותם ניתן למצוא ברחבי העולם, לעיתים משעשעים ולפעמים רציניים, ובדרך כלל כוללים צלליות של דמויות. חלק מהיצירות מבוססות על מאפיינים וחפצים יומיומיים שנמצאים בחוץ – חלון שבור, עץ, סדק בקיר, פתח ביוב או דלת חסומה – שבהם פג'ק מבצע מגוון מניפולציות קטנות ומתוחכמות.

"הדבר הכי פחות מעניין מבחינתי הוא הטקסטורה, הצבע או הגודל של קיר. מה שמעניין אותי זה ההקשר העירוני", הסביר האמן. "בחלק מהעבודות אני עושה בבירור שימוש באשליות אופטיות, כאשר המטרה היחידה בכך היא לא רק לשחק עם הרעיון הזה אלא עם עצם תפיסת המציאות".

"המנוע מאחורי יצירתי הוא הן עצבות עמוקה והן הומור", סיפר פג'ק. "שילוב זה יוצר שפה פיוטית שמהותה אינה תלויה ביופי, אלא בצד הנסתר שנמצא בכל דבר".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew