ברק כהן השיק את קמפיין הבחירות ללשכת עורכי הדין

עו"ד ברק כהן השיק את קמפיין הבחירות ללשכת עורכי הדין ומזמין עורכי ועורכות דין להתפקד למסע הבחירות במטרה להדיח את אפי נוה מראשות הלשכה.

בפוסט שפירסם בפייסבוק הסביר כהן כי בכוונתו להתמקד השנה בשלושה פרויקטים מרכזיים: משפט הבנקאים, הבחירות ללשכת עורכי הדין, ופרויקט נוסף שלדבריו אינו יכול לחשוף אותו בשלב זה.

כהן מנה שבע סיבות מדוע יש לו עניין בבחירות ללשכת עו"ד:

 1  הפחד: אינני יכול לסבול פחד מבני אדם. במהלך השנים האחרונות נתקלתי בכל כך הרבה עורכי דין שמפחדים מאפי נוה, שעל חלקם כמעט הקאתי מגועל. זה מפחד כדי לא לחטוף הליך בלשכה; ההוא חושש לחבל בסיכוייו למשרה שיפוטית במידה שיגיש מועמדות. הסיבה הראשונה תהא הדגמה כל כך מובהקת שאין מה לפחד מהעסקן העלוב הזה, עד כדי שהמפוחדים יתחילו לרחם עליו.

 2  האינטרסנטים: העסקן אפי נוה מוקף בחבורה קטנה ואינטרסנטית המורכבת מחמישה ראשי מחוזות ומספר עשרות של מלחכי פנכה. אם יש עורכי דין שהגעילו אותי מהיום הראשון במקצוע הם אותם שמציגים ללקוחות (שלרוב נתונים בצרה) כי הם יכולים לפתור להם את הבעיה מכיוון שהם "מקורבים". חלקם שוטרים ופרקליטים בדימוס שמשחקים אותה כמי שמשפיעים בתוך "המערכת". על המצג הכוזב הזה הם משיגים לקוחות. לשכת עורכי הדין עסוקה בעיקר בקידום סוג הזה של עורכי דין. אותם מגעילים שבטקסים המתקיימים בכל שני וחמישי מקפידים להצטלם עם שרת המשפטים, עם היועץ המשפטי לממשלה, עם אפי העסקן ועם נשיאת בית משפט העליון. ובהחלט יכול לדמיין איך הם תולים את התמונה מאחורי הראש במשרד כמי שמשדרים כי הם יכולים לסייע בזכות "הקרבה לצלחת". הבחירות ללשכה יכוונו כלפי חסרי הכשרון המשפטי שכל כבודם מבחישות ותצלומים מכנסים.

 3  ריכוז הכוח: לשכת עורכי הדין משפיעה על הרגולציה, על מינוי שופטים, על מינוי בוררים, על כניסה למקצוע, על הוצאה מהמקצוע ועל שיח ציבורי. מלבד זאת גם כוח כלכלי משמעותי. כל הכוח הזה בידיים של עסקן קטן וכוחני המוקף בלקקנים גורם לנזקים קטלניים. משרות שיפוטיות כתולדה של אינטרסים ולא כשרון. מינוי בוררים בהתאם לאינטרסים כלכליים אישיים. חקיקה המיטיבה עם מקורבים. סלקציה חריפה בכניסה למקצוע והוצאה מהלשכה לפי אינטרס אישי. זאת הלשכה כשהיא בידיים של העסקן אפי נוה. פירוק וביזור הכוח הזה הכרחי.

 4  שחיתות: נוכלים ומושחתים צריכים לסמן ולהעיף מהמרחב הפוליטי. אפי נוה מושחת עד צוואר. רמאי בלי להניד עפעף. קבלת ההחלטות שלו ספוגה באינטרסים אישיים עד כדי שהלשכה נתפסת כאיזה תאגיד פרטי בו הוא בעל השליטה.

 5  הקמפיין: אולי הסיבה הכי פיקנטית היא הרבה יותר קליל להשתתף ולהצליח בבחירות מאשר בחציבת אידאולוגיה באקטיביזם עממי. זאת תהיה הדגמה באשר ליכולת לצבור כוח פוליטי בצורה די פשוטה. בוודאי הרבה יותר פשוטה מאשר להנחיל ערכים ולתפור מושגים חדשים באמצעות מאבק אזרחי לא אלים. במילים אחרות, בשביל להראות כמה קל יהיה לטחון אותו בקלפי.

 6  לסגור חשבון: את כל הנורמות והכוח שלו, הפעיל עלי אפי נוה. בראש החולני שלו חשב שירמוס אותי. ככה זה תמיד עם נרקומנים של כוח. ועכשיו, אחרי שריסס עלי את כל המחסניות ונותר ללא קליע הגיע תורי. והצרה שלו היא שאחרי שריסס אותי מכל הכיוונים שנותרתי עומד ויציב ברוך ה'. אפי נוה החל את הריסוס הזה בזמן הכי רגיש בחיי. כשסולי נולדה. כאשר אני במצוקה כספית, בחולשה פיזית ובשפל מנטלי. אז אמנם המצוקה הכספית נותרה, אך כל היתר תם ונשלם. אצלי הכל טוב ברוך ה'. ואצלו? הוא הולך להיכנס לקמפיין הזה במצב הרבה יותר קשה ממה שחלם עליו אי פעם. זוהי שעת המידה כנגד מידה.

 7  במהלך התקופה האחרונה, ובמיוחד מרגע השעייתי מהמקצוע בגלל פעילות פוליטית חוויתי הרבה תגובות של כעין רחמים עלי. "בשביל מה היית צריך את כל זה, תראה מה עשו לך". בחיאת, זכרו רק דבר אחד, שבמשחק הזה אני הצד החלש. אין שום דבר מגונה בחולשה הזאת, להיפך. אבל אני הצד החלש. וכאשר בא תורי להגיב, לא אקשיב אף לא לצליל של ביקורת המשקפת רחמים על הרשע הזה. זהו הרגע שבו החזק כל כך הולך להתבכיין ולהשפיל מבט; עד שיישכח עד כמה הוא ראוי לבוז.


אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew