ארכיון פיראטי של "העולם הזה"

ארכיון מקוון שמפעיליו החליטו לשמור על עילום שם מאפשר לעיין ולבצע חיפושים בכל גיליונות השבועון "העולם הזה" בארבעת העשורים שהיה בבעלות אורי אבנרי.

כל חומרי "העולם הזה" נמצאים כיום בבעלות קבוצת ידיעות אחרונות של ארנון (נוני) מוזס שרכש אותם בשנות ה-90, והוא סירב להעלותם לרשת – אפילו לא כמתנת יום הולדת 90 לאבנרי.

הארכיון המקוון הוא יוזמה פיראטית של כמה חברים שהחליטו לבצע מעקף: במקום לבקש אישור ממוזס, הם פשוט החליטו לסרוק את הגיליונות בעצמם. לאחר מותו של אבנרי, העלו המפעילים העלומים את הארכיון לרשת ושיבצו בתחתיתו את המשפט – "אתר זה לא היה יכול לקום ללא נוני מוזס ועל כך אנו מוקירים לו תודה גדולה".

"דברי התודה למו"ל ידיעות אחרונות מבוססים על לוגיקה פשוטה: אם האתר עדיין ברשת, הרי זה משום שמוזס לא פעל להסרתו – ועל כן הוא ראוי לתודה", הסביר אחד ממפעילי הארכיון בראיון בעילום שם לאתר "העין השביעית".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew