בדרך לרמטכ"ל טבעוני ראשון: זינוק של 1,900% במספר הטבעונים בצה"ל

צה"ל אולי מבצע ניסויים אכזריים באלפי בעלי חיים (כולל פיצוץ חזירים וניסויים בנשק כימי וביולוגי), משתמש בלמות ובכבשים לצרכי לחימה ושולח כלבים למבצעים צבאיים שמהם לא ישובו – אבל שיעור החיילים הטבעונים בו הוא כנראה הגבוה ביותר מבין צבאות העולם, ויתכן שקרוב היום שבו יהיה לצה"ל רמטכ"ל טבעוני ראשון.

נתונים שפירסם כתב גלי צה"ל צחי דבוש מצביעים על כך שאחד מכל 18 חיילים בצבא הוא כעת טבעוני, זינוק של 1,900% בתוך שלוש שנים. בעוד שלפני שלוש שנים הסתכם מספר החיילות והחיילים הטבעונים בצה"ל ב-500 בלבד, הרי שכיום הוא מגיע ל-10,000.

עם זאת, ביחידות קרביות וקומנדו מספר הטבעונים נמוך מאוד ביחס לשאר הצבא. הגדוד הקרבי הטבעוני ביותר הוא גדוד 50 של חטיבת הנח"ל, כאשר גם בגדודים המעורבים יש שיעור טבעונים גבוה יחסית. מרבית החיילים הטבעונים משרתים בחיל המודיעין, בקריה וביחידות עורפיות.

הקצין הטבעוני הבכיר ביותר בצה"ל הוא סגן הרמטכ"ל האלוף אביב כוכבי, הנחשב למועמד מוביל לתפקיד הרמטכ"ל.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew