ציור של בנקסי נמכר במיליון יורו – ומיד השמיד את עצמו

במהלומה מכוונת היטב נגד אי השוויון הכלכלי הקיצוני עד כדי גיחוך ברחבי העולם, האמן בנקסי ביצע את אחד התעלולים המרהיבים ביותר בתולדות האמנות, כאשר יצירתו המפורסמת – הציור "ילדה עם בלון" – השמידה את עצמה דקות אחרי שנמכרה תמורת סכום עתק של יותר ממיליון יורו במכירה פומבית בלונדון, והותירה את בעלי ההון והעשירים שגדשו את בית המכירות סותבי'ס המומים.

זמן קצר אחרי סיום המכירה הפומבית, שהתקיימה ב-5 באוקטובר 2018, החלה מגרסה שהוסתרה בתוך מסגרת הציור של בנקסי, לגרוס את הציור לגזרים מול הקהל הנדהם.

בנקסי עצמו פירסם מאוחר יותר בחשבונו באינסטגרם סרטון בו נראה תהליך הסתרת הגורס במסגרת של הציור לפני כמה שנים (בטרם נרכש הציור על ידי סותבי'ס), וכן את השתלשלות האירועים במכירה הפומבית, ובמיוחד את תגובותיהם ההמומות של נציגי האלפיון העליון שנכחו בחדר.

 

View this post on Instagram

 

. "The urge to destroy is also a creative urge" – Picasso

A post shared by Banksy (@banksy) on

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew