לאחר המעבר מירושלים ליפו: מרדכי ואנונו נהנה עם האופניים

בחודשים האחרונים, מטיילים חדי עין בטיילת יפו-תל אביב יכלו לזהות את חושף ומתריע הנשק הגרעיני מרדכי ואנונו חולף על פניהם ברכיבת אופניים. בחלק מהצילומים שפורסמו בדף הפייסבוק שלו, הוא אף נראה מחייך – תופעה מרנינה בפני עצמה.

ואנונו, שמדינת ישראל עושה ככל יכולתה כדי למרר את חייו, התכוון לאחר שחרורו מהכלא ב-2004 לעבור להתגורר בדירה ביפו, אך בעקבות פרסום הכתובת בתקשורת החליט להתגורר במזרח ירושלים מחשש כי אם יגור בין יהודים יהיה חשוף להתנכלויות.

בקיץ 2018, לאחר 14 שנים שבמהלכן התגורר במזרח ירושלים, עבר ואנונו לגור ביפו, ומאז הצטלם כמה פעמים על אופניו בעיר.

בשנת 2004 סיים ואנונו לרצות עונש של 18 שנות מאסר (11 מהן בבידוד מוחלט) שנגזר עליו בעקבות ראיון עדות שנתן לעיתון "סאנדיי טיימס" הלונדוני על ייצור חומרים לנשק גרעיני בכור בדימונה.

עם זאת, גם לאחר שסיים את ריצוי מלוא עונשו ושוחרר ממאסר, ממשיך השב"כ להטיל עליו מגבלות רבות, בהן איסור יציאה מהארץ, חובת דיווח על כל תנועותיו, ואיסור לשוחח עם אזרחים זרים.

בשנת 2010 הוא שב ונכלא לשלושה חודשים אחרי שלטענת המדינה הפר את תנאי שחרורו, ובאביב 2015 כוח של שוטרי מג"ב פרץ לחנות ספרים בירושלים ולתדהמת הלקוחות עצר את ואנונו מכיוון שניהל שיחה מזדמנת עם שני תיירים שפגש בחנות. הוא נידון על כך ל-120 שעות שירות. במקרה אחר הוגשו נגדו אישומים בגין מעבר דירה ללא דיווח לשב"כ והענקת ראיון לערוץ 2, אולם הוא זוכה מאישומים אלו.

בחודש מאי 2015, התחתן ואנונו עם בחירת לבו, ד"ר כריסטין יואחימסן, בטקס צנוע בעיר העתיקה של בירושלים (צפו באלבום התמונות המהמם!).

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew