מה נדרש מאיתנו כיום?

בדיחה ישנה שנהגו לספר מתנגדי המשטר הקומוניסטי בברית המועצות יכולה ללמד אותנו מה נדרש מאיתנו כיום. 

במאה ה-15, ברוסיה תחת שלטון המונגולים, צעדו איכר ואשתו בדרך עפר כפרית. לוחם מונגולי רכוב על סוס עצר לידם והודיע לאיכר שכעת יאנוס את אשתו. ואז הוסיף: "היות שיש אבק רב על הקרקע, אתה תצטרך להחזיק את הביצים שלי בזמן שאני אונס את אשתך כדי שהן לא יתלכלכו". לאחר שהמונגולי גמר לבצע את זממו ורכב לדרכו, התחיל האיכר לצחוק ולדלג בשמחה. אשתו המופתעת שאלה אותו: "איך אתה יכול לדלג בשמחה כאשר זה עתה נאנסתי באכזריות?" ענה האיכר: "אבל דפקתי אותו! הביצים שלו התלכלכו באבק!"

בדיחה עצובה זו ממחישה את מצבם הקשה של מתנגדי משטר באשר הם. נדמה להם שהם מנחיתים מהלומות קשות על המשטר, אולם בפועל הם רק מלכלכים את הביצים שלו בקצת אבק. האם השמאל הביקורתי של ימינו אינו נמצא במצב דומה? נדמה לנו שאנחנו עושים דברים חתרניים מאוד, אבל אנחנו בסך הכל מלכלכים את הביצים של המשטר עם קצת אבק. המשימה שלנו היא לקחת את הדברים צעד אחד הלאה. הגישה שלנו כיום צריכה להיות: עד כה לכלכנו באבק את הביצים של השליטים. עכשיו צריך לחתוך להם את הביצים.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew