מי אמר שישראל לא עוזרת לעזה? עסקי הפרוטזות משגשגים

מי אמר שמדיניות ישראל אינה תורמת לשוק התעסוקה ברצועת עזה?

מרכז עזה לפרוטזות ופוליו, המקום היחיד ברצועה שבו ניתן להתקין פרוטזות, דיווח על הכפלת היקף הייצור של פרוטזות עבור תושבי הרצועה שנותרו קטועי גפיים בזכות ירי כוחות צה"ל לעבר משתתפי מחאת צעדת השיבה.

מנהל המרכז, מוחמד דווימה, אמר כי כמות הפרוטזות שמיוצרות על ידי טכנאי המרכז והיקף שעות העבודה שלהם יותר מהוכפלו מאז החלה מחאת צעדה השיבה במרץ 2018, דיווח אתר החדשות מונדוויס.

המרכז, שמייצר פרוטזות, מתאים אותן למטופלים ומתקין אותן, מסוגל לייצר בין 15 ל-20 גפיים תותבות מדי חודש. המרכז נחשב למוסד מרכזי לטיפולי שיקום שונים, ושירותיו ניתנים ללא תשלום.

למעלה מ-200 מפגינים נהרגו בצעדת השיבה ויותר מ-18 אלף נפצעו – מהם לפחות 90 קטועי גפיים.

עם זאת, עדיין נותרה לישראל עבודה מרובה בעידוד שוק התעסוקה ברצועה. אף כי מרכז עזה לפרוטזות ופוליו הוא המקום היחיד ברצועה שבו ניתן להתקין פרוטזות, איכות הפרוטזות המיוצרות שם נופלת מהפרוטזות המותקנות בישראל.

רופא שיקום מטעם ארגון רופאים לזכויות אדם שביקר במרכז אמר כי הפרוטזות המיוצרות שם, על אף היותן טובות, נופלות מהישראליות הן באיכותן והן בשני פרמטרים משמעותיים נוספים: המשקל שלהן גדול יחסית, מה שמקשה על הניידות ועל התפעול שלהן; וחשוב מכך – הפרוטזות של הגפיים העליונות הן קוסמטיות בלבד ואינן תפקודיות, ולכן לא מאפשרות לקטועים באמת לחזור לחיי שגרה.

אמנם ניתן להתקין פרוטזות גם בבתי חולים בגדה המערבית, אולם בניסיון לעודד את צמיחת עסקי הפרוטזות המקומיים בעזה, מקשה ישראל על מעבר קטועי גפיים עזתיים לגדה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew