טבעונים-לקטים בשוק הכרמל

בכל יום שישי, רגע לפני כניסת השבת, מגיעה לשוק הכרמל בתל אביב קבוצה של טבעונים-לקטים (פריגניסטים) כדי להציל את האוכל שעומד להיזרק על ידי הסוחרים בשוק. במציאות שבה 40% מהמזון נזרק לפח, הם מנסים ליצור תרבות חדשה אקולוגית וראויה יותר של שימוש במזון שקיים.

איסוף הירקות והפירות שמשליכים הסוחרים לרצפה בעת סגירת השוק נעשה כמחאה כנגד תרבות השפע, הצרכנות והבזבוז. אחד מחברי הקבוצה, יונתן יובל, הסביר כי הפעולה נועדה להגביר את המודעות של אנשים לנושא ובה בעת לסייע לאנשים קשי יום שמסתובבים בשוק.

"כל האוכל שאנחנו אוספים אנחנו מרכזים כאן בשוק וכל מי שרוצה יכול לבוא לקחת גם", אמר יובל בראיון לטלוויזיה החברתית. "יש אוכל סביבנו, יש בגדים סביבנו, יש דברים שנזרקים לפח שאנחנו יכולים למצוא להם שימוש".

צפו בכתבה של הטלוויזיה החברתית מחודש מאי 2017.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew