מספר המשתתפים בפרויקט תגלית נחתך במחצית – וזאת הסיבה

מספר המשתתפים בסיורי התעמולה המודרכים של פרויקט תגלית בישראל, שניתנים בחינם לצעירים יהודים מחו"ל, נחתך במחצית בחורף הנוכחי ביחס לשנים קודמות, דיווח עיתון הארץ.

כעת נחשפת הסיבה לצניחה חסרת התקדים במספר המשתתפים: הצלחתו של פרויקט מתחרה שמציע לצעירים חלופה רדיקלית לא ציונית לתגלית. הכירו את "תגלית הגלותית", או בשמו הלועזי Birthwrong – שמהווה משחק מילים על שמו באנגלית של פרויקט תגלית, Birthright.

"האם אתם רוצים לעשות דברים יהודיים כיפים שאינם קשורים לישראל? האם אתם רוצים להכיר את ההיסטוריה הנפלאה שלכם? אם כן – אז פרויקט תגלית הגלותית מתאים לכם!", נכתב באתר הפרויקט. הסיורים פתוחים ליהודים ולא יהודים כאחד.

סיורים ראשונים במסגרת הפרויקט התקיימו בחבל אנדלוסיה בספרד בשנת 2015, וכללו בין שאר ריקודים לשירי לאדינו, מסע בעקבות רבנים הומו ארוטיים בתקופת תור הזהב של ספרד, וסיורים באתרי מלחמת האזרחים של ספרד – שרוב האנרכיסטים שהתנדבו להילחם בה נגד פרנקו היו יהודים.

סדרת סיורים נוספת נערכה ב-2017 בעיר מרסיי בצרפת, בה חיים יהודים זה למעלה מאלף שנה. עדכונים על סיורים נוספים כאן.

פרויקט תגלית הציוני נוסד ב-1999, ועד כה הביא לישראל כ-500 אלף יהודים מרחבי העולם לסיורי תעמולה מודרכים. עשור לאחר השקת הפרויקט, בשנת 2009, בילתה הבמאית מור לושי חודש במחיצת משתתפיו, ותיעדה את הסיורים מבפנים. הנה קטעים מתוך סרטה התיעודי "ישראל בע"מ".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew