מספר המשתתפים בפרויקט תגלית נחתך במחצית – וזאת הסיבה

מספר המשתתפים בסיורי התעמולה המודרכים של פרויקט תגלית בישראל, שניתנים בחינם לצעירים יהודים מחו"ל, נחתך במחצית בחורף הנוכחי ביחס לשנים קודמות, דיווח עיתון הארץ.

כעת נחשפת הסיבה לצניחה חסרת התקדים במספר המשתתפים: הצלחתו של פרויקט מתחרה שמציע לצעירים חלופה רדיקלית לא ציונית לתגלית. הכירו את "תגלית הגלותית", או בשמו הלועזי Birthwrong – שמהווה משחק מילים על שמו באנגלית של פרויקט תגלית, Birthright.

"האם אתם רוצים לעשות דברים יהודיים כיפים שאינם קשורים לישראל? האם אתם רוצים להכיר את ההיסטוריה הנפלאה שלכם? אם כן – אז פרויקט תגלית הגלותית מתאים לכם!", נכתב באתר הפרויקט. הסיורים פתוחים ליהודים ולא יהודים כאחד.

סיורים ראשונים במסגרת הפרויקט התקיימו בחבל אנדלוסיה בספרד בשנת 2015, וכללו בין שאר ריקודים לשירי לאדינו, מסע בעקבות רבנים הומו ארוטיים בתקופת תור הזהב של ספרד, וסיורים באתרי מלחמת האזרחים של ספרד – שרוב האנרכיסטים שהתנדבו להילחם בה נגד פרנקו היו יהודים.

סדרת סיורים נוספת נערכה ב-2017 בעיר מרסיי בצרפת, בה חיים יהודים זה למעלה מאלף שנה. עדכונים על סיורים נוספים כאן.

פרויקט תגלית הציוני נוסד ב-1999, ועד כה הביא לישראל כ-500 אלף יהודים מרחבי העולם לסיורי תעמולה מודרכים. עשור לאחר השקת הפרויקט, בשנת 2009, בילתה הבמאית מור לושי חודש במחיצת משתתפיו, ותיעדה את הסיורים מבפנים. הנה קטעים מתוך סרטה התיעודי "ישראל בע"מ".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew