"לדבר בשם העצים": בית משפט ציטט את דוקטור סוס בפסק דין לביטול צינור גז

בית משפט פדרלי לערעורים נזף בשירות היערות של ארה"ב על אישור תוכנית של חברות אנרגיה לבנות צינור דרך שני יערות לאומיים שיחצה את שביל האפלצ'ים – בטענה כי השירות העדיף את רווחי החברות על פני משימתו להגן על יערות לאומיים.

שופטי בית המשפט לערעורים בעיר ריצ'מונד במדינת וירג'יניה ביטלו את ההיתרים שניתנו לחברות דומיניון אנרג'י ודיוק אנרג'י לבנות צינור גז טבעי בארוך 965 ק"מ בנתיב שמתחיל במערב וירג'יניה, חוצה את וירג'יניה ומסתיים בצפון קרוליינה. נתיב הצינור המתוכנן, שעלות הקמתו הוערכה בשבעה מיליארד דולר, היה חוצה את היערות הלאומיים ג'ורג' וושינגטון ומונוגאהלה וכן את שביל המטיילים הפופולרי, תוך גרימת נזק לאזורי מחייה של לפחות ארבעה מינים שנמצאים בסכנת הכחדה.

בפסק הדין, שקבע כי שירות היערות מעל בתפקידו בכך שהעניק את ההיתר, ציטטו השופטים מתוך "הלורקס", ספר הילדים המצליח של דוקטור סוס משנת 1971. "שירות היערות של ארה"ב מופקד על ידינו על 'לדבר בשם העצים. כי לעצים אין פֶּה'", נכתב בפסק הדין.

בית המשפט האשים את דומיניון אנרג'י ודיוק אנרג'י בביצוע חפוז של התסקיר הסביבתי הנדרש לצורך קבלת היתר לפרויקט מסוג זה – ואת שירות היערות בכך שאיפשר לחברות לעשות זאת.

לפי ניתוח של השתלשלות האירועים, נראה כי ההחלטה להעניק את ההיתרים נקבעה מראש, ולא התבססה על תסקיר סביבתי רציני, קבע בית המשפט. כל הבעיות הסביבתיות של הפרויקט שהועלו על ידי מומחי שירות היערות "נעלמו לפתע בדרך פלא בדיוק בזמן כדי לעמוד בלוח הזמנים של חברת הצינורות הפרטית", נכתב בפסק הדין.

2 תגובות

 1. Hagi Kimhi
  מרץ 10, 2019

  בקרוב אצלנו, בתי המשפט מבטלים היתרים בשל פגיעה בסביבה

  נעשה ונצליח
  בנחישות והתמדה

  להגיב

 2. דין מגדיין
  ינו 08, 2019

  שביל האפלאצ'ים… באמת נשמע כמו משהו שלקחו מספר של דוקטור סוס.

  להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew