מחאת האפודים הצהובים: שני שליש ממצלמות המהירות בצרפת הושחתו

פעילי מחאת האפודים הצהובים בצרפת הצליחו להשבית שני שליש ממצלמות המהירות הפרושות ברחבי המדינה, במחאה על הפיכת המצלמות ל"אמצעי לגרוף רווחים על גבם של העניים" כדבריהם.

כ-65% מתוך 3,275 מצלמות המהירות בצרפת הושחתו מאז פרוץ המחאה ב-17 בנובמבר 2018, כאשר מרביתן הועלו באש, ומיעוטן רוססו בספריי צבע או כוסו בנייר דבק או באפודים צהובים, מסר משרד הפנים של צרפת. נזק בלתי הפיך נגרם למאות מצלמות.

מפגין מניף אצבע משולשת לעבר מצלמת מהירות שהושחתה
מפגין מניף אצבע משולשת לעבר מצלמת מהירות שהושחתה

מחאת האפודים הצהובים החלה בעקבות התייקרות מחירי הדלק בצרפת, ובמסגרתה מפגינים גם השביתו עמדות גבייה בכניסות לכבישי אגרה ברחבי המדינה.

חלק ממשתתפי המחאה גם זועמים על החלטת הממשלה בקיץ 2018 להוריד את המהירות המותרת בכבישים המהירים בצרפת מ-90 קמ"ש ל-80 קמ"ש.

בה בעת, פעילי מחאת האפודים הצהובים מנסים לארגן יוזמה נוספת בה הציבור ימשוך את כספו בבת אחת מהבנקים, או מה שנהוג לכנות בלועזית "Bank Run" – מהלך שאם יצליח יכול לגרום להתמוטטות בנקים, או לפחות לאלץ את הממשלה להתערב.

כדורגלן העבר הצרפתי אריק קנטונה הציע יוזמה דומה למוטט את הבנקים בתחילת העשור, אולם המהלך לא יצא לפועל.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew