23 יצירות של סת

אמן הרחוב הצרפתי ג'וליאן מאלאן ידוע בכינוי סת, על שם הדמות המקראית שֵׁת – בנם השלישי של אדם וחוה שעל פי המקרא כל האנושות היא מצאצאיו.

סת, שפעיל בסצנת אמנות הרחוב מאז שנות ה-90, מצייר בעיקר ילדים – חסרי פנים על פי רוב. "אני חושב שהדמיון של ילדים הוא הדבר המעניין ביותר, ולכן אני מצייר אותם", הסביר האמן שיצירותיו מעטרות קירות ברחבי העולם, מסין ועד קנדה.

"בדרך כלל הדמויות בה בעת נוכחות ונפקדות. או שהן ישנות, או שהן פונות לכיוון השני, או שלא יכולים ממש לראות את הפנים שלהן", אמר סת.

"אני גם מעדיף ליצור דמויות שקשורות באופן כלשהו למקום שבו אני מצייר, לשאוב השראה מהסביבה שבה אני מצייר. זה יכול להיות מצב חברתי, תרבות או פוליטי, או אפילו רק צורתו של הקיר", ציין סת, אשר ביקר לפני מספר שנים בבית לחם ובמחנה הפליטים עאידה שם הותיר אחריו כמה יצירות.  

"לפני שביקרתי בפלסטין, אחד היעדים שהצבתי לעצמי היה לצייר על חומת ההפרדה", סיפר סת. "מזה כמה שנים שהחומה הפכה לאטרקציה תיירותית. ציירים ותיירים מרחבי העולם באים לכאן כדי לכתוב על החומה את השם שלהם או דברים כמו 'יום הולדת שמח אמא'. אבל אני חושב שהם שוכחים מה החומה הזו מסמלת. החומה הזו היא למעשה בית סוהר".

"החומה הזו הפכה את חייהם של הפלסטינים לבלתי אפשריים. לכן לא יכולתי להשאיר משהו יפה עליה. וזו הסיבה שאחרי שציירתי עליה אישה פלסטינית עם מפתח בידה, הרגשתי צורך למחוק את הציור", אמר סת. וכך הוא עשה.

הנה מבחר מיצירותיו מרחבי תבל.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew