בקצב הגידול הנוכחי טראמפ ישקר כל 12 דקות עד סוף כהונתו

מספר הפעמים שדונלד טראמפ שיקר קפץ כמעט פי שלושה בשנת 2018 לעומת שנת כהונתו הראשונה כנשיא ארה"ב, לפי בדיקה שערך העיתון וושינגטון פוסט, ועשוי להגיע בקצב הגידול הנוכחי לשקר מדי 12 דקות עד סוף כהונתו ב-2020.

מאז כניסת טראמפ לבית הלבן הוא שיקר או מסר הצהרות מטעות 8,158 פעמים, וקצב השקרים נמצא במגמת עלייה חדה, לפי בדיקה של כלל אמירות הנשיא שאמינותן הוטלה בספק.

הבדיקה העלתה כי בשנתו הראשונה בתפקיד יוחסו לטראמפ בממוצע שש אמרות שקריות או מטעות מדי יום, ואילו בשנה השנייה קפץ מספרן פי 2.75 ל-16.5 הצהרות שקריות ביממה, או שקר אחד מדי שעה וארבעים וחמש דקות.

גרף השקרים של טראמפ מאז תחילת כהונתו

בקצב העלייה הנוכחי, תדירות השקרים של הנשיא תגדל השנה ל-45 פעמים ביום בממוצע, ותקפוץ ל-125 פעמים ביממה בשנת 2020, או חמישה שקרים בשעה.

לפי בדיקת הפוסט, הנושא שלגביו טראמפ הכי מרבה לשקר הוא הגירה, אולם היו לו גם התבטאויות שקריות או מטעות רבות בנושאי מדיניות חוץ, מסחר, כלכלה ותעסוקה.

ספירת השקרים של העיתון העלתה גם ממצא מעניין נוסף: מאז השבעתו של טראמפ לנשיא, היו למעלה מ-80 ימים, יותר מ-10% מימי נשיאותו, שבמהלכם לא נרשמו שקרים מצדו. הסבר אפשרי לכך: ברוב המקרים מדובר בימים שבהם הנשיא שיחק גולף.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew