פעולה ישירה עובדת: יפן ביטלה את ציד הלווייתנים

יפן הודיעה על סיום מוקדם מהמתוכנן של ציד הלווייתנים השנתי באנטרקטיקה בעקבות עימותים חוזרים ונשנים בין ספינות הציד לפעילי ארגון "רועה הים" (Sea Shepherd) להגנת בעלי חיים ימיים. ספינות של הארגון התעמתו בשבועות האחרונים עם צי ספינות הציד במימי אנטרקטיקה בניסיון למנוע ציד מתוכנן של 945 לווייתנים. בהודעה שפירסם רועה הים העריך הארגון כי הצי היפני הצליח לצוד פחות מעשירית ממספר הלווייתנים המתוכנן. "זהו יום גדול ללווייתנים, ויום גדול לאנושות", נאמר בהודעה.

בהודעה רשמית של סוכנות הדיג של יפן נאמר כי ההחלטה על סיום הציד נועדה להבטיח את בטחון צוותי הספינות היפניות לנוכח ההתקפות מצד לפעילי ארגון רועה הים, אותו הגדירה הסוכנות בתור ארגון טרור. עם זאת, הסוכנות לא הודיעה על הפסקת ציד לווייתנים באופן גורף, אלא רק על הפסקת עונת הציד הנוכחית במימי אנטרקטיקה.

בעימותים של השבועות האחרונים פעילי רועה הים השליכו פצצות סירחון לעבר ספינות הציד וזרקו חבלים למים במטרה להשבית את המדחפים של הספינות. עם זאת, לא היו נפגעים בקרב צוותי הספינות. בשנה שעברה, במהלך ההתנגדות לציד הלווייתנים, אירעו עימותים קשים בין הצדדים שכללו בין השאר שימוש בתותחי קול וזרנוקי מים. סירת מרוץ מהירה של רועה הים אף טבעה לאחר שספינת ציד יפנית התנגשה בה. הסירה נתרמה לארגון על ידי עדי גיל, ישראלי לשעבר שהיגר לארה"ב, ונשאה את שמו.

פעילי סביבה נאבקים בציד לווייתנים על ידי ספינות יפניות זה למעלה משלושה עשורים. אמנה בינלאומית שאושררה בשנת 1986 אוסרת על ציד מסחרי של לווייתנים. יפן טוענת כי אכילת בשר לווייתן היא מסורת תרבותית עתיק וכי רוב הלווייתנים ניצודים למטרות מחקר מדעי. בפועל, המחקר המדעי משמש כמסווה לציד מסחרי.

סרטון של ניסיונות סירות רועה הים להפריע לצד הלווייתנים בחודש שעבר:

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew