שוטרים נהפכו ללוחמי סער ממלחמת הכוכבים – אז מפגינים נתנו להם פס קול

ככל שחולפות השנים, יחידות של שוטרים לפיזור הפגנות נראות יותר ויותר דומות ללגיונות חיילי סער בצבא האימפריה הגלקטית מהסרט מלחמת הכוכבים.

לכן אין פלא שמפגינים שמוצאים את עצמם עומדים מול שוטרים שחובשים קסדות מלאות ושריון גוף מכף רגל ועד ראש, נוטים לעיתים לנגן לכבודם את הנעימה "המצעד הקיסרי" – קטע הנגינה המפורסם ממלחמת הכוכבים שמזוהה עם דארת' ויידר, המפקד העליון והאכזר של צבא האימפריה הגלקטית.

דוגמא אחרונה למנהג משעשע זה התרחשה במחאת האפודים הצהובים בעיר מרסיי בצרפת ב-2 בפברואר 2019, כאשר חצוצרן ניגן קטע מהמנגינה לשוטרים לפיזור הפגנות שחלפו לידו.

בעבר תועדו מקרים דומים. כך למשל, בהפגנות שנערכו על רקע ועידת ג'י-20 בעיר המבורג בגרמניה ביולי 2017, אחד המפגינים החל לשרוק את נעימת המצעד הקיסרי בזמן ששוטרי היחידה לפיזור הפגנות חלפו בצעידה.

בארה"ב, בעת המחאה נגד ועידת נאט"ו שנערכה בשיקגו בשנת 2012, החלו מפגינים לשיר ולזמזם את המנגינה לשוטרים לבושי קסדות ושריון גוף שצעדו בסמוך.

נעימת המצעד הקיסרי הפכה למזוהה כל כך עם אכזריות ואטימות לב שכיום מנגנים אותה בשלל הפגנות נגד אי צדק. כך למשל, ביום השבעתו של דונלד טראמפ לנשיא ארה"ב ניגנו חברי קבוצת "סוּזָפוֹנים נגד שנאה" ביצוע של נעימת המצעד הקיסרי מול מגדל טראמפ בשיקגו.

בסקוטלנד, זמן קצר לפני משאל העם על עצמאות ב-2014, הגיעה לעיר גלזגו קבוצה של חברי פרלמנט מלונדון המתנגדים לעצמאות סקוטלנד. בעודם צועדים ברחובות מרכז העיר, התלווה אליהם פעיל למען עצמאות שהשמיע את נעימת המצעד הקיסרי בעודו מכריז בפני עוברי אורח: "האדונים הקיסריים שלכם הגיעו! כרעו ברך בפני האדונים הקיסריים שלכם!"

מפגין מול ועידת מפלגת הלייבור בבריטניה בספטמבר 2018 מחה נגד מכירת נשק לישראל על ידי כך שניגן את המנגינה בקסילופון.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew