חתול זבל שגדל להיות פנתר שחור

משה אמויאל היה רק בן תשע כשנעצר אחרי שפירק כמה רעפים ישנים מגג של בית נטוש במוסררה, שכונת הולדתו. במשך שבועיים הוא הוחזק בבית המעצר שבמגרש הרוסים בירושלים עד שהובא בפני שופט, וזה שלח את "העבריין המסוכן", כלשונו, לשלוש שנות מאסר במוסד לעבריינים.

"מוסררה היתה למעשה שטח הפקר", סיפר אמויאל. "אנחנו גרנו בבית הכמעט אחרון לפני הגבול (הירדני), ובבית הזה לא היתה תאורה, לא היו מים זורמים. החיים לא היו קלים. הפארק שלנו והגן עדן שלנו היה בתוך שטח הפקר. שם לא היה לא דין ולא דיין. אז, אתה יודע… גדלתי כמו חתול זבל".

לימים, החתול זבל שהפך את בתיה הנטושים של השכונה הפלסטינית לגן המשחקים של ילדותו, גדל להיות אחד מפעילי הפנתרים השחורים בשנות ה-70.

"חתול שחור" – סרט אנימציה קצר על פי סיפורו של אמויאל מאת ליאב צברי, ראש המחלקה לאנימציה בבית הספר לאמנות מוסררה. הסרט הופק בשנת 2011 במסגרת פרויקט "אוסף מוסררה".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew