בראשונה: בובות פעולה של גיבורי העל של העולם הרבני

בראשונה: בובות פעולה של גיבורי העל של העולם הרבני – הרבי מלובביץ׳, הבאבא סאלי והרב עובדיה יוסף.

סדרת הבובות "אבירי השם: אין עוד מלבדם" נוצרה בקיץ 2018 במסגרת פרויקט הגמר של אלעד שולץ, סטודנט במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, שהחליט לחבר את התרבות הישראלית ואת עולם גיבורי העל של ילדותו.

לדבריו, לא היתה לו כל כוונה לזלזל ברבנים ובגדולי הדור. "הם כמו ספיידרמן, כי הם הובילו אומה שלמה ופרצו דרך לרבבות", הסביר שולץ. "ניסיתי להמחיש במיצג את חוזקם וגדולתם".

"עשיתי מחקר על כל אחת מהדמויות, ולא היתה לי שום כוונה ללעוג או לפגוע בהם, אבל הפרויקט הוא ביקורתי, ובא לשאול איפה נגמר האדם ואיפה מתחיל המיתוס", המשיך שולץ.

"הבאבא סאלי, לדוגמה, חי בצניעות עם הבגדים הכי פשוטים, והאנשים שסביבו הם אלו שהפכו אותו לביזנס. ברחבי ירושלים נמכרים מחזיקי מפתחות עם התמונה שלו ושל הרב עובדיה יוסף, וגם הרבי מלובביץ', שמוכר בתור המשיח, זוכה לקמפיין מטורף. אי אפשר ללכת בירושלים בלי להיתקל בסטיקרים, דגלים, סיכות, ותמונות שלו. יש לו אפילו לוגו, המיתוג שלו בלתי נתפס".

"לאמריקאים יש המון גיבורי על שנלחמים למען הצדק והם מודל להערצה, ובארה"ב זה גם תמיד מתורגם לעולמות מסחריים של מיתוג ומרצ׳נדייז", אמר שולץ.

"ניסיתי לחשוב מי גיבורי העל שלנו בישראל. אין לנו סופרמן ובאטמן, אבל מצאתי גיבורים מסוג אחר – הרבי מלובביץ׳, הבאבא סאלי והרב עובדיה יוסף. המיתוסים עליהם ממש מייחסים להם כוחות על טבעיים, וזה אפילו גובל בעולמות המדע הבדיוני. בזמן ההתנתקות הרב עובדיה יוסף אמר על אריק שרון 'יישן ולא יקום', וכולנו יודעים מה קרה לשרון. מספרים על הבאבא סאלי שהוא בירך מים והם גרמו לאנשים לקום מתרדמת".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew