צדיקים במאה שערים: הכירו את הארגון החרדי "יד להושיע"

ממשרד קטן בשכונת מאה שערים שבירושלים, פועל הארגון החרדי "יד להושיע" שמסייע ליהודים ויהודיות, דתיים וחילונים, לקבל פטור מגיוס לצה"ל. בין המלצות הארגון למי שמבקשים לא להתגייס: להתחיל ללכת לפסיכיאטר בהקדם, להגיע ללשכת גיוס בלבוש כמה שיותר דתי, ולמחוק פוסטים ברשתות חברתיות שעלולים להעיד על כך שאתם מתחזים.

נציגי הארגון גם מלווים ומדריכים את הצעירים בדרכם להשיג פטור משירות צבאי, כולל ייעוץ כיצד להתנהג באופן שירמוז על מצב פסיכוטי בפגישות עם פסיכיאטר. "פטור על סעיף נפשי זו האופציה שעובדת הכי מהר וגם מוכיחה את עצמה", אמר נציג של יד להושיע לתחקירנית החדשות 13 שהזדהתה כאם לבן חוזר בתשובה. "איך הוא משיג את זה? מאוד פשוט: דבר ראשון מזמינים תור לפסיכיאטר, עכשיו לפני הפסיכיאטר אתם תגיעו אלינו להדרכה ויסבירו לכם בדיוק מה יש לכם לעשות בעניין".

בפעם אחרת, כשהזדהתה התחקירנית כאם לנערה חילונית שמנסה להשיג פטור מגיוס, שמחו לסייע לה אנשי הארגון שבזכותו מצליחים לחמוק מגיוס עשרות צעירות צעירים מדי חודש. "תשתדלי שהיא תבוא בלבוש כמה שיותר דתי שלא ינסו לחקור אותה", יעץ נציג הארגון. "אם יבדקו את האינסטגרם, את הטוויטר, את הפייסבוק שלה – הם אמורים לבדוק את זה – שתמחק את זה כמה שיותר מהר, את הכול".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew