גם חיילים רומאים לפני 1,800 שנה חרטו ציורים של זין על קירות

ישנם דברים שכנראה לא משתנים לעולם.

חיילים רומאים שעסקו לפני 1,800 שנה בשיפוץ חומת אדריאנוס, קו ביצורים שנבנה על ידי האימפריה הרומית לרוחב אנגליה, חרטו על החומה את שמותיהם ואת שמות יחידות הצבא שלהם, וגם – איך לא – ציורים של איברי מין גבריים. כך לדברי ארכיאולוגים שעוסקים בתיעוד החומה המתפוררת.

רוב קולינס, ארכיאולוג מאוניברסיטת ניוקאסל, סיפר לרשת CNN כי עד כה נמצאו למעלה מ-50 ציורים של זין על החומה, אולם הוסיף כי בתרבות הרומית היתה לציור איבר מין גברי משמעות עמוקה יותר מאשר בימינו.

"זה היה סמל ששימש כנגד מזל רע", הסביר קולינס. "אנחנו יודעים זאת הן מהאופן שבו הרומאים כתבו על איבר המין הזכרי בהקשרים פולחניים ודתיים, והן מגילויים של סמלים אלו על ידי ארכיאולוגים".

ג'ון אליסון, ארכיאולוג נוסף מאוניברסיטת ניוקאסל שעוסק בתיעוד הגרפיטי הרומאי על חומת אדריאנוס, נשאל בראיון לערוץ ITV "מה זה אומר לנו על הרומאים?". תשובתו: "זה אומר לנו שהיה להם חוש הומור".

מלבד ציורי זין, חיילי ליגיון הרומאים שהשתתפו בעבודות שיפוץ החומה בשנת 207 לספירה גם חרטו על החומה קריקטורה של המפקד שלהם.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew