אורגיה של עשירים בסותבי'ס

האם אנדי וורהול מתהפך בקברו? במכירה פומבית שנערכה בסותבי'ס לונדון בשבוע שעבר, בדיוק כאשר הוצג למכירה ההדפס של וורהול תשע מרילין מונרו בצבעים, החלו להישמע באולם גניחות רמות בעלות אופי מיני. פעילים של הקבוצה הבריטית Arts Against Cuts שהסתננו לאולם החלו לחוות אורגזמות אקסטטיות תוך שהם משליכים באוויר שטרות כסף מזויפים ומניפים שלט בו נכתב "אורגיה של העשירים".

בה בעת, מחוץ לאולם ערכו הפעילים מכירה פומבית פרודית של השירותים הציבוריים בבריטניה במחאה על הקיצוצים שמבצעת בהם הממשלה. הספריות הציבוריות למשל, נמכרו ב-99 פני.

פעולות המחאה לא מנעו עם זאת מהמכירה הפומבית להימשך, וההדפס של וורהול נמכר בסופו של דבר תמורת יותר מ-5 מיליון דולר. בסך הכל, נרכשו במכירה הפומבית באותו יום יצירות אמנות ב-72 מיליון דולר – סכום שווה ערך לשכר של 2,000 מורים חדשים, 2,500 אחיות בבתי חולים או התקציב השנתי של 220 ספריות ציבוריות.

"אנחנו פה כדי לחשוף את האורגיה של העשירים שהמכירות הפומביות של סותבי'ס מייצגות", אמר אחד המפגינים שהסתנן לתוך האולם. "הסופר-עשירים, בנקאים ואספנים שרוכשים את האמנות הזאת חיים בבועה בינלאומית משלהם, ונראה שהם לא מושפעים כלל מהקיצוצים בתקציב הממשלה. הם הופכים את היצירתיות לסחורה וסותביס מסייעת להם בשירותים חשבונאות יצירתיים שמאפשרים להם לקבל פטור ממס על הרכישות", הוסיף.

מארגני ההפגנה הם חברי קואליציה רחבה של אמנים, סטודנטים ועובדי ציבור שהוקמה בשנה שעברה בתגובה להודעת ממשלת בריטניה על קיצוצים חדים בתקציבי החינוך והאמנות. "אנחנו נאבקים נגד ההתקפה קשה ביותר הזכורה על המגזר הציבורי. אנחנו מזדהים עם מגזרים אחרים הנאבקים נגד הקיצוצים ומקדמים בברכה פעולה יצירתית משותפת נגד הפרטת השירותים הציבוריים, חיסול מדינת הרווחה, השקעות ספקולטיביות באמנות והאורגיה של העשירים", נאמר בהודעה שפירסמו.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew