"ישראל עמדה מאחורי ההפיכה הצבאית שהעלתה את א-סיסי לשלטון במצרים"

ישראל פעלה להפלת הנשיא הראשון של מצרים שנבחר באופן דמוקרטי, מוחמד מורסי, ולקידום ההפיכה הצבאית נגדו בשנת 2013. כך לדברי פרופ' אריה אלדד, לשעבר תת-אלוף בצה"ל וחבר כנסת מטעם מפלגות האיחוד הלאומי ועוצמה לישראל.

אחרי מהפכת כיכר תחריר שהפילה את הנשיא חוסני מובארכ ונצחונו של מורסי בבחירות לנשיאות, "העריכו גורמי הביטחון בישראל כי מורסי מתכוון לבטל את הסכם השלום ולהזרים כוחות צבא לסיני", כתב אלדד במאמר שפירסם בעיתון מעריב ב-30 במרץ 2019.

"אולי לכן הפעילה ישראל את כל יכולותיה הדיפלומטיות, וכנראה גם יותר מזה, כדי להעלות את א־סיסי לשלטון ולשכנע את ממשל אובמה לא להתנגד לו", הוסיף אלדד בהתייחסו להפיכה הצבאית שהוביל עבד אל-פתאח א-סיסי נגד הנשיא מורסי שנה בלבד לאחר שהאחרון זכה בבחירות הדמוקרטיות הראשונות בתולדות מצרים.

אלדד התייחס במאמר גם להסכם השלום שחתמו ישראל ומצרים במרץ 1979. "בניגוד לתחזיותיי מלפני 40 שנה – ההסכם מחזיק מעמד", כתב. "לא האמנתי בכוונת סאדאת לקיים את ההסכם לאורך זמן. רק בעניין הזה טעיתי, טעו כל מתנגדי הנסיגה. בכל השאר – לא טעינו. לא קיבלנו שלום. קיבלנו אי-לוחמה, שגם היא חשובה מאוד".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew