הצעת חוק בארה"ב: עונש מוות לנשים שיבצעו הפלות

הוועדה לענייני משפט של בית הנבחרים של מדינת טקסס בארה"ב קיימה השבוע דיון על הצעת חוק שתאפשר לגזור עונש מוות של נשים שיבצעו הפלות.

הצעת חוק מספר 896, שהדיון עליה בוועדה נמשך שעות ארוכות, קובעת כי כל הפלה שתתבצע בטקסס, ללא יוצא מן הכלל, תהווה עבירה פלילית.

הצעת החוק גם מגדירה את ההליך הרפואי בתור רצח – ובכך סוללת את הדרך להטלת עונש מוות על נשים שיבצעו הפלות.

יוזם הצעת החוק, חבר בית הנבחרים הרפובליקאי טוני טינדרהולט, אמר כי החוק יבטיח שנשים יהיו יותר "אחראיות אישית".

"חשוב לזכור שאם נהג שיכור דורס למוות אישה בהריון, מוגשים נגדו שני אישומים. אם אתה רוצח אישה בהריון, אתה מואשם פעמיים. כך שאני לא מפליל נשים במובהק. מה שאני עושה זה יוצר שוויון בחוק", הסביר טינדרהולט.

מנגד, מבקרי הצעת החוק הצביעו על הצביעות בכך שבשם קדושת חייהם של עוברים, מצדד החוק בהמתת האימהות שלהם. "אה כן, התנועה 'בעד החיים' (Pro-Life) דורשת עונש מוות לנשים", הגיבו בארגון הנשים WomanUp.

הצעת חוק 896 עוררה התנגדות גם בתוך מחנה מתנגדי ההפלות, כולל ארגון "טקסנים למען חיים" (Texans for Life), ולעת עתה נחסמה דרכה בוועדה והצעת החוק לא תועבר להצבעה במליאת בית הנבחרים.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew