עוד נתונים: שיר חדש של נגטיבלנד

קולקטיב הקולאז'ים המוסיקליים והחזותיים נגטיבלנד, שהתפרסם בשנות ה-90 על רקע תביעת זכויות יוצרים שהגישה נגדו להקת U2, הוציא שיר חדש בשם "עוד נתונים" (More Data), העוסק במעקב טכנולוגי ובפרטיות מידע.

"מתי הפכו החיים המקוונים למבחן טיורינג בלתי פוסק? מתי הפכו בני אדם לאלו שנכשלים בו? זה התחיל לפני קרוב לשני עשורים, כאשר מודלים פרסומיים השתלטו על הנתונים שמשמשים להבניית חיינו המקוונים. ללא הכרה בזכות המשפטית לבעלות דיגיטלית-עצמית, אסור ל'אדם' זה להתקיים", כתבו חברי הקולקטיב עם הוצאת הקליפ.

נגטיבלנד, שנוסד ב-1979, הוציא מאז יותר מתריסר תקליטים, הוזכר ביותר מ-150 ספרים (בהם "נו לוגו" של נעמי קליין), טבע את המונח "שיבוש תרבות", ביטל סיבוב הופעות בגלל טענות (כוזבות) שהמוסיקה שלו מעודדת אנשים לרצוח זה את זה עם גרזנים, ונתבע בגין הפרת זכויות על ידי השדרן המיתולוגי של מצעד הלהיטים "טופ 40" בארה"ב, קייסי קייסם.

אולם נדמה כי הפרשה המפורסמת ביותר של בה היה מעורב נגטיבלנד אירעה בשנות ה-90, כאשר להקת U2 הגישה תביעת ענק נגד הקולקטיב עקב שיר פרודי שהוציא נגטיבלנד שהכיל כמה דגימות קצרות ביותר מתוך שיר של U2. התביעה נגד נגטיבלנד ונגד חברת התקליטים STT שהוציאה את התקליט חיסלה כמעט לחלוטין את הקולקטיב.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew