"מר ליברמן, זה מעצר אזרחי"

העיתונאי האירי דיוויד קרונין, אשר ניסה ב-22 בפברואר 2013 לבצע מעצר אזרחי של שר החוץ אביגדור ליברמן במהלך מסיבת עיתונאים של שרי החוץ של האיחוד האירופי, אמר כי הוצאתו בכוח מהאולם לאחר שביקש מליברמן להתלוות אליו לתחנת המשטרה מהווה עדות עגומה למצב הדמוקרטיה באירופה.

קרונין, פרשן בעיתון הבריטי "גרדיאן" וכתב סוכנות הידיעות IPS, פנה אל ליברמן בזמן שזה התארגן למסיבת עיתונאים בתום פגישת שרי החוץ האירופים בבריסל, הודיע לו כי מדובר במעצר אזרחי באשמת פשע אפרטהייד, וביקש ממנו להתלוות אליו לתחנת המשטרה הקרובה. אנשי האבטחה מיהרו לגרור את קרונין אל מחוץ לאולם, תוך שהוא צועק "לשחרר את פלסטין", "אפרטהייד זה פשע" ו"ישראל היא מדינת אפרטהייד, היא מדינה פושעת".

קרונין, אשר תעודת העיתונאי שלו נשללה ממנו בעקבות המקרה, התייחס למחרת לסיבות לניסיונו לעצור את ליברמן בראיון לתחנת הטלוויזיה EUX.TV. "הייתי רוצה לשאול את רשויות האיחוד האירופי: 'מה בדיוק לא בסדר במה שעשיתי?'. נשיא הנציבות האירופית, חוסה מנואל ברוסו, במסיבת העיתונאים הראשונה שלו בשנת 2011, הגדיר את חופש העיתונות כערך מקודש. לדעתי, חופש עיתונות חייב לכלול בתוכו את החופש של עיתונאים להחזיק בדעות ולהביע אותן. מה שעשיתי אתמול היה בראש ובראשונה להביע דעה. אם להביע דעה נחשב למעשה בלתי חוקי באיחוד האירופי, זה מעיד על מצב הדמוקרטיה באיחוד האירופי", אמר קרונין בראיון.

"לדעתי, במהלך העשור החולף אירופה התקרבה למדינת ישראל עד כדי כך שהיא הפכה לשותפה לכיבוש של פלסטין וכל הפשעים הכרוכים בכך. חוויאר סולנה, אשר שימש לאורך מרבית תקופה זו כממונה על יחסי החוץ של האיחוד האירופי, אמר בשנת 2009 כי ישראל הפכה לחברה באיחוד האירופי מבלי שהצטרפה אליו באופן רשמי", המשיך.

"החירות של פלסטינים נשללת מדי יום בגלל המדיניות של ליברמן וממשלת ישראל. בגדה פלסטינים נאלצים להתמודד עם מחסומים צבאיים, וגרוע מכך, ברצועת עזה הם נאלצים להתמודד עם מצור אכזרי בנוסח ימי הביניים. לעומת אלה, שלילת תעודת העיתונאי שלי היא עניין פעוט", הוסיף קרונין בראיון.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew