תקיפת מכליות הנפט במפרץ: מבצע דגל כוזב של ארה"ב?

מבוסס על מאמרים שפורסמו במקור באתרי זירו הדג' ואנטי מדיה

זה שנים שארה"ב ושותפיה מסווים מבצעי דגל כוזב (False flag) חשאיים שהם מתכננים ומוציאים לפועל תוך הטלת האחריות על גורמים אחרים – וכך מייצרים את העילה הנחוצה כדי לפתוח במבצעים צבאיים או להטיל סנקציות.

העובדה זאת ידועה היטב לציבור האמריקאי, ולכן מיד לאחר הדיווחים הראשונים על שתי מכליות הנפט שהותקפו במפרץ עומאן ב-14 ביוני 2019, קפצה תקרית מפרץ טונקין – ממבצעי דגל כוזב המפורסמים בתולדות ארה"ב – לצמרת רשימת הנושאים החמים בטוויטר בארה"ב.

בתקרית מפרץ טונקין, שהתרחשה בשנת 1964, שיקרה ממשלת ארה"ב לגבי מה שבאמת התרחש, על ידי הצגת מידע כוזב לפיו ספינות של צפון וייטנאם הן אלו שפתחו באש על ספינה אמריקאית. התקרית סיפקה לארה"ב את העילה לפתוח במלחמת וייטנאם.

תקרית מפרץ טונקין היא רק דוגמא אחת מיני רבות. הממשל האמריקאי משתמש במבצעי דגל כוזב זה שנים רבות, כפי שהעיד ד"ר פטריק קלאוסון ממכון וושינגטון למדיניות המזרח הקרוב, שכבר ב-2012 דיבר בגלוי על כך שארה"ב תוכל להשתמש במבצע דגל כוזב כעילה לפתוח במלחמה נגד איראן.

איך למצוא עילה למלחמה נגד איראן?

"למען האמת אני חושב שממש קשה ליזום משבר, וקשה לי מאוד לראות איך נשיא ארה"ב יוכל לצאת למלחמה נגד איראן. מה שהמוביל אותי למסקנה שאם אמנם אנחנו לא בדרך לפשרה, אז הדרך המסורתית של אמריקה לצאת למלחמה תהיה הדבר הנכון מבחינת האינטרס של ארה"ב", אמר קלאוסון.

"ישנם אנשים שאולי חושבים שהנשיא רוזוולט רצה להצטרף למלחמת העולם השנייה, אבל כפי שאתם זוכרים הוא היה צריך לחכות למתקפה על פרל הרבור. ישנם אנשים שאולי חושבים שהנשיא וילסון רצה שנצטרף במלחמת העולם הראשונה, ואתם אולי זוכרים שהוא היה צריך להמתין להטבעת אוניית הנוסעים לוזיטניה על ידי צוללת גרמנית. ישנם אנשים שאולי חושבים שהנשיא ג'ונסון רצה לצאת למלחמה נגד וייטנאם, ואתם אולי זוכרים שהיינו צריכים לחכות לתקרית מפרץ טונקין. לא יצאנו למלחמה נגד ספרד עד להתפוצצות USS מיין. ואם יורשה לי לציין, הנשיא לינקולן לא הרגיש שהוא יכול לגייס את הצבא עד להפגזתה של מצודת פורט סאמטר, ולכן הוא הורה למפקד פורט סאמטר לעשות בדיוק את הדבר שיגרום לקרוליינה הדרומית לתקוף את המצודה" – במה שהפכה ליריית הפתיחה של מלחמת האזרחים האמריקאית.

"לכן, אם האיראנים לא יסכימו לפשרה, הדבר הטוב ביותר יהיה אם מישהו אחר יפתח במלחמה", המשיך קלאוסון. "ניתן לשלב עוד אמצעי לחץ יחד עם סנקציות. הזכרתי את הפיצוץ שהתרחש. אפשר להגביר את הלחץ. כלומר, תראו, צוללות איראניות יורדות מתחת למים מפעם לפעם. יום אחד, אחת מהן אולי לא תעלה חזרה. מי יוכל לדעת למה? אנחנו יכולים לעשות מגוון דברים, אם אנחנו רוצים להגביר את הלחץ, אבל זה לא מצב של דרך אחת או אחרת, רק סנקציות או דברים אחרים. אנחנו כבר משתמשים באמצעים סמויים נגד האיראנים. אנחנו יכולים לנקוט בצעדים יותר כואבים".

בכירי ממשל טראמפ מודים: מותר לשקר למען הבטחון

ג'ון בולטון, היועץ לביטחון לאומי של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, כבר הצהיר בגלוי כי הוא תומך בשקרים כאמצעי לקידום מטרות צבאיות.

"כאשר מדובר בניהול ענייני בטחון לאומי, אני תומך בחשאיות של הממשל ואולי הטעייה כשיש מקום לכך", אמר בולטון בראיון בשנת 2010. "אתה יודע שראש ממשלת בריטניה וינסטון צ'רצ'יל אמר בעת מלחמת העולם השנייה כי בזמן מלחמה האמת כל כך חשובה שצריך להקיף אותה בשומרי ראש שקרים?".

"אתה באמת מאמין בכך?", שאל המראיין את בולטון, שענה: "בהחלט".

"היית משקר כדי להגן על האמת?", תהה המראיין. "אם הייתי צריך לומר משהו שאני יודע שהוא לא נכון כדי להגן על הבטחון הלאומי האמריקאי, הייתי עושה זאת", השיב בולטון.

בחזרה להווה. האפשרות כי בולטון יעמוד מאחורי תיאוריית קשר שמטרתה לספק עילה לתקוף את איראן נראתה לאחרונה סבירה עד כדי כך שאתר דה אוניון אפילו פירסם ידיעה סאטירית על כך.

שר החוץ של ארה"ב, מייק פומפאו, אף הוא שקרן מוצהר. כך למשל, רק לפני חודשיים, תיאר כך את התקופה שבה עמד בראש סוכנות הביון המרכזית (CIA) של ארה"ב: "אנחנו שיקרנו, אנחנו רימינו, אנחנו גנבנו. היו לנו קורסי הדרכה שלמים לכך".

גירסת ארה"ב לאירועי מפרץ עומאן – לא הגיונית

אחת משתי המכליות שהותקפו במפרץ עומאן ב-14 ביוני 2019 היתה בבעלות יפנית, והשנייה היתה בדרכה ליפן. המתקפה התרחשה בזמן שראש ממשלת יפן שינזו אבה נועד בטהרן עם המנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי, בניסיון להשיג פתרון דיפלומטי לסכסוך האיראני-אמריקאי. המתקפה גם באה יומיים בלבד לאחר שהרשויות האיראניות שחרורו תושב ארה"ב שהואשם בריגול – צעד ששידר מסר פייסני לוושינגטון.

איראן מגלה איפוק עצום לנוכח סנקציות ופרובוקציות הולכות וגוברות מצד ארה"ב ובעלות בריתה. לא הגיוני לזנוח פתאום את האיפוק לטובת מתקפות על כלי שיט, ואז לחלץ את אנשי הצוות שלהם, להכחיש את ביצוע ההתקפות, כל זה בזמן שיחות דיפלומטיות ותוך כדי ניסיונות להציל את הסכם הגרעין עם אירופה. אם טהרן אמנם ביצעה את המתקפות בניסיון לשדר מסר חזק לאמריקאים, זה לא ממש יצא מסר מזק, הוא הועבר בדרך מאוד מוזרה, ובתזמון שלו היה ממש מוזר.

"מעורר חשד לא מתחיל אפילו לתאר את מה שקרה הבוקר", כתב שר החוץ של איראן, מוחמד ג'וואד זריף, בציוץ בטוויטר שעות ספורות לאחר שהמכליות נפגעו.

כבר היינו בסרט הזה

בה בעת, שר החוץ האמריקאי פומפאו מיהר לכנס מסיבת עיתונאים בה הכריז כי איראן אחראית לתקיפת שתי המכליות, מבלי שהציג בדל של הוכחה לביסוס טענתו. דבריו הנחושים הזכירו לרבים את המצגת של שר החוץ האמריקאי קולין פאוול באו"ם ב-2003, שהוכיחה כביכול שעיראק מסתירה נשק להשמדה המונית, ושהיתה עילה כוזבת לפלישת ארה"ב למדינה.

תוסיפו על כך גם סתירה מהותית בין הגירסה האמריקאית למתקפות במפרץ עומאן, לפיה המכליות נפגעו ממוקשים, לבין גירסת הבעלים של המכלית היפנית שהותקפה, אשר טען כי היא נפגעה מחפץ מעופף.

ממש לכשכש בכלב 2.0.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew