הפלסטיני שהופך רימוני גז לאמנות

אכרם אלאוורה, אמן פלסטיני ממחנה הפליטים עאידה שליד בית לחם, מצא דרך יצירתית למחות על השלטון הצבאי הישראלי שתחתיו חיים בני עמו: הוא הופך תרמילים של רימוני גז מדמיע שנורו על ידי חיילי צה"ל לעבר תושבי עאידה – ליצירות אמנות.

"המסר שאני מנסה להעביר הוא שאנו יכולים להפוך דברים כמו רימוני גז – אביזרים של רוע והרג – לאביזרים של ידידות ושלום", הסביר אלאוורה בראיון לאתר מאקו. "משהו שמייצג היום שלום ובעבר היה כלי של רשע והרג".

לדבריו, יצירותיו הן סירוב להיכנע לשנאה ולמלחמה, וגם מחאה נגד ישראל. "מחנה עאידה הוא הנקודה שאליה ירו הכי הרבה רימוני גז", סיפר אלאוורה. "עלה לי רעיון לקחת את התרמילים הביתה ולחשוב מה לעשות איתם. יצרתי מהם מזלגות, כפות ותכשיטים. אני יוצר מהם הרבה קישוטים ותכשיטים".

זו אינה הפעם הראשונה שבה רימוני גז מדמיע שיורה צה"ל למחנה עאידה הופכים לקישוטים. בחג המולד 2013 הוצב בכיכר מנג'ר, הכיכר המרכזית של בית לחם, עץ חג מולד עשוי גדר תיל אשר עוטר ברימוני גז.

ביוזמה אחרת, בכפר הפלסטיני בילעין, השתמשו התושבים במכלי הגז הריקים של הרימונים בתור עציצים, ושתלו בתוכם צמחים.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew