בן 97 הציל כפר מהריסה בעזרת ציורי קיר צבעוניים

בשנת 2008 עמד הואנג יאנג-פו, אז בן 86, בפני דילמה קשה. הרשויות של טאיוואן איימו להרוס את הכפר שלו, מאחר שהיה התושב האחרון שנותר בו, והתכוונו לבנות במקומו בנייני דירות חדשים.

נציגי הרשויות הציעו לו סכום כסף בתמורה לכך שיעבור להתגורר במקום אחר, אולם הוא לא היה מסוגל לשאת את המחשבה שיצטרך לעזוב את הבית שבו גר כל שנות חייו בטאיוואן. אז הוא התחיל לצייר.

הואנג, המוכר כיום יותר בכינוי החיבה "סבא קשת בענן", נולד בסין. לאחר שהשתתף במלחמת סין-יפן השנייה בזמן מלחמת העולם השנייה, הוא הצטרף המפלגה הלאומית הסינית ונלחם לצדה נגד המפלגה הקומוניסטית.

לאחר ניצחון הקומוניסטים, הוא ברח כמו רבים מאנשי המפלגה הלאומית לטאיוואן, שם התגורר בכפר מאולתר שנבנה בחופזה כדי לשכן את אנשי המפלגה ובני משפחותיהם. זה היה אמור להיות פתרון זמני, אולם בסופו של דבר הפך למגורי קבע.

זו הסיבה לתחושותיו הקשות, כעבור ארבעים שנים, כאשר נראה היה כי ביתו עומד בפני הריסה. "כאשר באתי הנה, בכפר היו 1,200 משקי בית וכולנו היינו יושבים יחד ומדברים כמו משפחה אחת גדולה", סיפר הואנג ל-BBC. "אבל אז כולם עברו לגור במקום אחר או הלכו לעולמם ואני נשארתי בודד". לא היה לו לאן ללכת, אז הוא פנה לאמנות כדי להקל על בדידותו.

תחילה, צייר ציפור קטנה על הצריף שלו. בהמשך צייר חתולים, כלבים ודגים, ואנשים החלו לבקר בכפר הנטוש שהפך לססגוני יותר מיום ליום.

אז, בשנת 2010, סטודנט מאוניברסיטה מקומית שביקר בכפר לאחר ששמע אודות הואנג, החליט להתגייס לעזרתו. הוא צילם כמה תמונות של הכפר והחל קמפיין מימון תרומות ועצומה להציל את הכפר מהריסה.

החדשות אודות הואנג התפשטו במהירות, וכך נולד "סבא קשת בענן". הוא הצליח לשבות את לבם של אזרחי טאיוואן, והכפר הצבעוני הפך לאתר עלייה לרגל עבור תיירים, וכיום מבקרים בו למעלה ממיליון בני אדם מדי שנה.

אבל מה שהכי חשוב: הואנג יכול להמשיך להתגורר בביתו.

"הממשלה הבטיחה לי שהם ישאירו במקומם את הבית הזה ואת הכפר הזה", אמר. "אני כל כך שמח ואסיר תודה".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew