להרוג את השליח

בית המשפט בבריטניה אישר את הסגרתו של מייסד אתר ההדלפות ויקיליקס, ג'וליאן אסאנג' לשבדיה, שם הוא מואשם בעבירות מין (מסתבר שיחסי מין ללא קונדום נחשבים לאונס בשבדיה כאשר אחד הצדדים לא הסכים לקיים יחסי מין לא בטוחים). אסאנג' מתכוון לערער על הפסיקה. עורכי דינו של אסאנג' טענו נגד הסגרתו, בין השאר בשל החשש כי שבדיה תסגיר אותו לארה"ב כדי שיועמד למשפט באשמת ריגול, עבירה שעשויה לגרור עונש מוות.

העורך דין החוקתי ובלוגר משפטי גלן גרינוולד מדבר בראיון לתוכנית Democracy Now על תיק אסאנג', על איך חברות אבטחה פרטיות קשרו קשר לפגוע באתר ויקיליקס והתעללות צבא ארה"ב בברדלי מנינג (החייל החשוד בהדלפת מסמכים סודיים של הפנטגון ומחלקת המדינה לאתר ויקיליקס, ושעליו שווה לקרוא כאן).

אתר ויקיליקס חשף בשנים האחרונות יותר מסמכים מסווגים משחשפה כל התקשורת העולמית גם יחד באותה תקופה. ניתוח של משמעות האירועים במהדורת חדשות ראפ מבית Juice Media.

מהדורה נוספת עם הופעת אורח של ג'וליאן אסאנג'.

מומלץ לצפות גם בראיון שנערך עם אסאנג' באחרונה במסגרת כנס TED.

צוות טלוויזיה שבדי ליווה את ג'וליאן אסאנג' וחברים נוספים בצוות אתר ויקיליקס במהלך שישה חודשים. התוצאה – הסרט WikiRebels.

שווה לצפות גם בדניאל אלסברג, שהתפרסם לפני 40 שנה בעקבות הדלפת מסמכי הפנטגון הסודיים על מלחמת וייטנאם, מדבר על חשיבות אתר ויקיליקס בראיון לתוכנית Democracy Now שנערך לאחר ההדלפה הגדולה הראשונה של ויקיליקס.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew