יונתן פולק הותקף בסכין בתל אביב; "המניע פוליטי"

הפעיל נגד הכיבוש יונתן פולק, ממייסדי קבוצת אנרכיסטים נגד הגדר ותומך מוצהר בתנועה למען חרם, משיכת השקעות והטלת סנקציות על ישראל (BDS), הותקף בסכין בדרום תל אביב על ידי שני אלמונים שקראו לעברו "אנרכיסט" ו"שמאלני מניאק".

"סביב השעה שתיים יצאתי מהעבודה לארוחת צהריים", סיפר פולק לאתר שיחה מקומית. "שמתי לב ששני אנשים עוקבים אחרי. חשבתי שאלו שוטרים, בגלל שיש צו הבאה נגדי. ניסיתי להתחמק מהם, אבל הם השיגו אותי, קראו לעברי 'שמאלני' או 'אנרכיסט', דחפו אותי לקרקע והחלו להכות אותי באגרופים ובעיטות. כשניסיתי להתגונן, אחד מהם שלף סכין, ושרט אותי בפנים".

פולק הוסיף כי לאחר ששרטו את פניו "נראה היה שהם מאוד נלחצו מהשימוש בסכין וברחו". לדבריו לא הגיש תלונה במשטרה כי "היא הגוף האחרון בעולם אליו הייתי פונה להגנה. זה פשוט לא התפקיד שלה". פולק, שסובל משריטות בפנים וביד וממכות יבשות בפנים ובצלעות, סיפר כי אין לו מושג מי תקף אותו וכי שני התוקפים "היו בסביבות גיל עשרים-שלושים".

שרית מיכאלי, רכזת קשרי החוץ של בצלם, כתבה כי "המניע היה בבירור פוליטי. הניחוש שלי: זו תוצאה של קמפיין הסתה נגד פולק מצד קבוצת הימין הקיצוני עד כאן".

בדצמבר 2018, חשף אתר שיחה מקומית כי ארגון "עד כאן" הגיש קובלנה פלילית נגד שלושה פעילים ישראלים על חלקם בהפגנות נגד גדר ההפרדה. בין הפעילים שנתבעו היה גם פולק. עם זאת, פולק מסרב להתייצב לדיון בבית המשפט, והסביר מדוע במאמר שפרסם בעיתון הארץ. ביוני 2019 הוציא בית המשפט צו הבאה לפולק, המאפשר לעצור אותו ולהחזיק אותו במעצר עד לדיון הבא בתיק. עד עתה פולק לא נעצר.

"אני לא אגיש תלונה במשטרה כי אז איעצר, אבל בכל מקרה לא הייתי מגיש תלונה", הסביר פולק בשיחה עם אורן זיו בביתו בעקבות התקיפה. "אני מסרב ללכת למשפט כי אני וחברים פלסטינים נשפטים במערכות חוק שונות ואני מסרב להשתמש בשירותי המשטרה שתיתן לי מענה, בעוד פלסטינים שמתלוננים, בחיים לא מקבלים מענה".

בחודש שעבר קרא ארגון "עד כאן"  לציבור לעזור בחיפושים אחרי פולק. "עיזרו לנו למצוא את יונתן פולק!", נכתב בדף הפייסבוק ובטוויטר של הארגון. "באופן חריג ובגלל חשיבות העניין, החלטנו לשתף אתכם בהליך המתנהל ולכן כל היודע דבר על מקום הימצאו מתבקש לשלוח לו את הקובץ המצורף".

הודעה של עד כאן בטוויטר (צילום מסך)

בתגובות לפוסט שפרסם הארגון נכתב כי "הוא נמצא הרבה בבניין של הארץ בשוקן", המקום שבו הותקף פולק בסופו של דבר. בתגובות אחרות נאמר "למה לא להוריד אותו", ו"כלב בן כלב. גר ביפו".

ח"כ עופר כסיף הגיב על תקיפת פולק. "תקיפתו בסכין של הפעיל נגד הכיבוש יונתן פולק היא תוצאה של הסתה פרועה מצד הימין הקיצוני, המגדיר פעילי שמאל כבוגדים ופעילי שלום כאויבים. ולמרות ההסתה, ולמרות האיומים, אנחנו נמשיך לפעול למען שלום, צדק ושוויון לכל בני הארץ – פלסטינים וישראלים".

יו"ר מפלגת חד"ש-תע"ל ח"כ איימן עודה מסר בעקבות תקיפתו של פולק: "‏שנים שפלסטינים ומתנגדי הכיבוש מותקפים בשטחים. היום זה קרה גם בתל אביב. לאחר קמפיין הסתה ממוקד של ארגוני מתנחלים כנגד יונתן פולק, שני גברים – אחד חמוש בסכין – תקפו אותו. עוד נקודת שפל אלימה שנרשמה כהצלחה למכונת ההסתה של הימין".

תגובה אחת

 1. לוחם חופש
  אוג 10, 2019

  1. זה בסדר, הוא אשכנזי גרמני וגם הוא חלק מאותו כיבוש שנגדו הוא עאלק מוחה.

  2. חובה להשליט פה תרבות ימין קיצוני.
  מה שיותר קיצוני, יותר טוב.

  להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew