סוף סוף: חלב חופש טבעי ואורגני

אוהבים גלידה חלבית אבל נמנעים ממנה בגלל הרצון למנוע סבל מפרות? הסירו דאגה מלבכם. גלידריה בלונדון החלה למכור גלידת חלב חופש (free range) טבעית ואורגנית. מקור החלב שממנו מיוצרת הגלידה הוא אמהות מניקות מרחבי בריטניה שהסכימו למכור לגלידריה חלב במחיר של כ-70 שקל לכוס. בגלידריה עצמה נמכר גביע גלידת חלב אשה בטעם וניל-לימון נמכר תמורת כ-80 שקל.

"חשבתי שאם אנשים ייווכחו לדעת כמה חלב-אם טעים, יותר אמהות ייבחרו להניק את ילדיהן", אמרה ויקטוריה היילי, אחת האמהות שמכרו חלב לגלידריה. "מה יותר טבעי וטרי מחלב אם? כמובן שמבחינתי זה גם היה נחמד לקבל קצת מזומנים עבור הנכסים שלי".

עם זאת, היו מי שמחו על היוזמה החדשה, וטענו כי חלב-אם מיועד לתינוקות אנושיים ולא לאנשים בוגרים חובבי מוצרי חלב. "כשם שלא מוסרי לחלוב פרה שרוצה להניק את העגל שלה, כך גם לא מוסרי לקחת חלב-אם המיועד לתינוק, ולמכור אותו למישהו אחר", אמרה שירל מקהך מהאגודה האירית לזכויות, שהובילה בשנה שעברה מאבק נגד פתיחת גלידריית חלב-אם בדבלין. "הטענה כאילו האמהות מסכימות מרצונן למכור את החלב לגלידריה היא היתממות. הן צריכות את הכסף, אז הן עושות את זה. כמו נשים שמוכרות את גופן בתעשיית המין". 

זו אינה הפעם הראשונה בה נעשה שימוש בחלב אשה כמרכיב מרכזי במאכלים שעומדים למכירה. בשנת 2010, השף הניו יורקי דניאל אנגרר הגיש במסעדה שלו גבינה שהכין מחלב של אשתו. המסעדה של אנגרר, "קרלי ברסרי", הפכה ללהיט גדול בזכות הגבינה הייחודית שהיא מייצרת – שהמרכיב הסודי שלה הוא הוא חלב-אם מאשתו של השף. אנגרר סיפר כי תגובות הסועדים לגבינה שהגיש היו חיוביות. "הטעם מזכיר חלב פרות, די מתוק", אמר השף אך הדגיש כי הטעם משתנה מיום ליום: "זה תלוי באיזה יין מגישים עם הגבינה וכמובן במה שהאם אוכלת".

גבינה מחלב אשתו של אנגרר / הבת של אנגרר

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew