החרם על ישראל מתרחב: רוג'ר ווטרס ופיט סיגר מצטרפים

החרם על ישראל ממשיך להתרחב. זמר הפולק האמריקאי האגדי פיט סיגֶר, וסולן להקת פינק פלויד, רוג'ר ווטרס, הצטרפו באופן רשמי לתנועה למען חרם, משיכת השקעות והטלת סנקציות על ישראל (BDS).

בראיון לתוכנית של ריז קהאן ברשת אל ג'זירה, קרא ווטרס לאמנים נוספים להצטרף לחרם על ישראל. "החלטתי סופית להרים את הראש ולומר, הגיעו מים עד נפש. דיבורי ישראל על פתרון של שתי מדינות לשני עמים הם מס שפתיים, ובינתיים הם זורקים אנשים מן הרחובות בנגב, במזרח ירושלים. הם מספחים את הגדה המערבית ובשקט בשקט הם ממשיכים לספח את כל האדמה".

ווטרס, אשר הופיע בישראל לפני חמש שנים, הקליט בשנה שעברה ביצוע של השיר We Shall Overcome שאותו הקדיש למאבק השחרור הפלסטיני.

בה בעת, אגדת הפולק פיט סיגר – אשר השתתף בחודש נובמבר האחרון בעצרת וירטואלית למען "מכון הערבה ללימודי הסביבה"  – הצטרף אף הוא לחרם על ישראל וניתק את קשריו עם המכון. החלטתו התקבלה לאחר שהתברר כי לו כי אחד ממקורות המימון המרכזיים של מכון הערבה הוא קרן קיימת לישראל, העסוקה בימים אלה במחיקת הכפר הבדואי אל עראקיב.

"השתתפתי בעצרת הוירטואלית מכיוון שבמשך שנים רבות חשתי שאנשים צריכים לדבר עם אנשים גם אם הם חלוקים בדעותיהם. אבל בסופו של דבר זה נראה כאילו אני תומך בקק"ל. לא הייתי מודע להיקף התמיכה של קק"ל במכון ערבה. עכשיו אני יודע יותר, ותומך בתנועת BDS ככל יכולתי", אמר סיגר, בן 92.

סיגר חתום על שירים נפלאים כמו Where Have All the Flowers Gone, If I Had a Hammer וכן Turn, Turn, Turn שהפך ללהיט בזכות ביצוע להקת "הבירדז" ואשר את התמלוגים שהוא מקבל עליו תרם לפני כעשור לוועד הישראלי נגד הריסת בתים.

במהלך השנה החולפת הולך וצובר תנופה חרם תרבותי על ישראל אשר כבר כולל מוסיקאים כמו אלביס קוסטלו, קרלוס סנטנה, בריאן אינו, "אבי מוסיקת הראפ" גיל סקוט-הרון, וכן להקות כמו פיקסיז ולפטפילד. אלטון ג'ון, לעומתם, קיים בקיץ האחרון כמתוכנן את הופעתו בישראל, למרות קליפ מיוחד שהופק בניסיון לשכנע אותו לבטל את ההופעה.

בנוסף למוסיקאים, הצטרפו אמנים ויוצרות רבים לחרם התרבותי על ישראל, בהם הסופרות ארונדהטי רוי ("אלוהי הדברים הקטנים"), אליס ווקר ("הצבע ארגמן") ואדריאן ריץ' ("ילוד האשה"), וכן במאי הקולנוע ז'אן לוק גודאר וקן לואץ', וחתן פרס נובל לשלום דזמונד טוטו. בשנה שעברה, השחקנים האמריקאים דסטין הופמן ומג ראיין, והנסיך אלברט ממונקו – בנה של השחקנית האגדית גרייס קלי – ביטלו את השתתפותם בפסטיבל הקולנוע של ירושלים בעקבות התקפת צה"ל על המשט לפריצת המצור על עזה.

עוד על הסיבות לתמוך בחרם אפשר לקרוא כאן וכאן.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew