10 דרכים לדעת שמשקרים לך

הפוליטיקאי שהצבעת לו הבטיח בטחון ולא עמד במילה שלו? הבוס אמר שתקבל העלאה ובמקום זאת הורידו לך את המשכורת? סוחר הסמים הבטיח לך שזה חשיש משובח וקיבלת קקי של גמלים?

הסר/י דאגה מלבך. הנה מדריך קצר שיהפוך אותך לפוליגרף אנושי. המדריך כולל 10 סימנים שיסייעו לך לזהות שמשקרים לך בוודאות של 100%!!!


 1  שקרנים בדרך כלל נמנעים מלהביט לך בעיניים או שמסתכלים בעיניים יותר מדי.


 2  אצל שקרנים רבים יש פער בין מה שהם אומרים לבין הבעות הפנים שלהם.


 3  שקרנים ממש גרועים נוטים לחזור על השאלה שהצגת להם בניסיון להרוויח זמן כדי לאלתר תשובה. אם התשובה שקיבלת היא משהו בסגנון של "למה רואים בסרט הווידיאו שהרבצנו למפגין שלא עשה כלום?… אהה, הוא תקף שוטר" – כדאי מאוד להמשיך לחקור ולחפש את האמת.


 4  אם נראה לך שמישהו משקר, נסה/י להחליף לפתע את נושא השיחה. שקרן יזרום איתך ברצון לנושא אחר ואילו אדם דובר אמת עשוי להתבלבל מהשינוי הפתאומי של נושא השיחה ואף ינסה לחזור לנושא השיחה המקורי.


 5  אם השקרן שבו מדובר הוא הבוס שלך, כדאי לשים לב מתי הוא משתמש במילים כמו "הצוות" ו"החברה" במקום "אני" ו"אנחנו", ומתי הוא נעזר בשמות תואר משתפכים כמו "מדהים" במקום מונחים אפרוריים יותר כמו "מרשים". העדפה של האפשרויות הראשונות מצביעה על כך שהוא משקר. עשו על זה אפילו מחקר (זהירות, קובץ PDF).


 6  אדם שנהג בחוסר יושר מבטא לעיתים קרובות את תחושת האי-נוחות שלו בכך שהוא פונה לכיוון השני.


 7  דפוסי שפת גוף נוספים שכדאי לשים לב אליהם: מצמוץ עיניים תכוף, נטייה לחייך פחות, משיכת כתפיים, אישונים מורחבים והתנועעות בחוסר מנוחה.


 8  שקרנים נוטים לספק לך מידע נוסף בלי שביקשת זאת.


 9  גם נתונים סטטיסטיים יכולים לעזור לזהות שקרים. גברים משקרים כפליים מנשים, ילדים מתחילים לשקר כבר בגיל חצי שנה, והסיכוי שישקרו לך בטלפון גדול מאשר בשיחה פנים אל פנים, בדואר אלקטרוני או בתוכנות מסרים מיידיים.


 10  בסופו של דבר אינך זקוק/ה לרמזים או סטטיסטיקות כדי לחשוף שקרים; האינטואיציה שלך מספיקה. אם תחושת הבטן שלך אומרת שמשקרים לך, אל תחשוש/י לחקור ולהגיע לאמת בכוחות עצמך.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew