נחשו מי אמר "הציונות לא דמוקרטית וחוק השבות גזעני"?

קיימת סתירה בסיסית בין דמוקרטיה לבין ציונות וחוק השבות הוא גזעני, אמר ח"כ מיכאל בן ארי ממפלגת האיחוד הלאומי במסגרת דיון על מכתב הרבנים נגד השכרה ומכירה של דירות לערבים שנערך ב"כנס ירושלים".

"צריך להודות ביושר שהדמוקרטיה סותרת יסודות בסיסיים בציונות", אמר בן ארי, אשר ציין כדוגמא את חוק השבות, אותו כינה "גזעני". בן ארי הוסיף כי לפני עשרות שנים הוקם גוף שמטרתו היתה ייהוד הגליל, וכי כיום בשל סיבות פוליטקלי קורקטיות קורים לגוף הזה "המשרד לפיתוח הנגב והגליל" למרות שמטרתו האמיתית היא לשמור אדמות ליהודים בלבד.

דבריו של בן ארי, אשר נאמרו בכנס שנערך באביב 2011, הצטרפו להתבטאויות נוספות שלו בהן הסיר את המסיכות מעל פניה של מדינת ישראל.

כך למשל, בחודש אוקטובר 2010, לאחר אישור חוק הנאמנות על ידי הממשלה, ציין בן ארי כי באישור החוק הודתה למעשה הממשלה כי הרב מאיר כהנא צדק. "20 שנה להירצחו של הרב כהנא מודים היום בליכוד שהרב כהנא צדק", אמר אז בן ארי. "זה חידוש מרענן לשמוע את ממשלת הליכוד, שרדפה את הרב בשל רצונו להחתים את הערבים על הצהרת נאמנות, מודה היום שמה שהרב כהנא הצהיר לפני 20 שנה נכון וראוי", הוסיף בן ארי, אשר מגדיר את עצמו כתלמידו וממשיך דרכו של הרב כהנא, ואשר תומך בטרנספר של ערביי ישראל.

בן ארי, שאביו נולד באפגניסטן ואמו באיראן, גדל בשכונת כפר שלם בדרום תל אביב. הוא התחבר לתנועת כ"ך עוד בימי לימודיו התיכוניים, ובבחירות לכנסת בשנת 1981 היה מנהל מטה הבחירות של המפלגה בתל אביב. בן ארי למד בישיבת מרכז הרב, שבה התחבר עם בנימין זאב כהנא, בנו של הרב כהנא.

זו אינה הפעם הראשונה בה בן ארי מבקר בחריפות את הציונות ומוסדותיה. בראיון הבא הוא תוקף את יצוא הנשק הישראלי לעולם.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew