7 סיבות להקים עוד כורים גרעינים בישראל

1. התוכנית להקים תחנת כוח גרעינית בשבטה שבנגב, מרחק עשרות קילומטרים בלבד מהשבר הסורי אפריקאי, עשויה לפתור אחת ולתמיד את הסכסוך הישראלי-פלסטיני. היות שרעידות אדמה חזקות פוקדות את אזורנו בערך אחת למאה שנים (השתיים האחרונות אירעו ב-1837 וב-1927), ומאחר שישראל היא מדינה קטנה, הרי שתאונה חמורה עשויה לפזר נשורת רדיואקטיבית על פני כל המדינה ולפתור באחת את כל בעיותינו. במקרה שלא תתרחש רעידת אדמה, כור גרעיני גם עשוי להיות יעד מצוין למתקפת טרור.

2. טכנולוגיות אנרגיה גרעינית יכולות לשמש גם לייצור נשק אטומי ותוכנית גרעינית אזרחית עשויה לשמש כמסווה לפיתוח חימוש גרעיני. אמנם לישראל אין נשק גרעיני, אבל כורים גרעיניים חדשים יוכלו לסייע לנו לפתח בבוא העת את נשק יום הדין.

3. התעשייה הגרעינית תציל את העולם ממשבר האקלים בעזרת כורים ידידותיים לסביבה ונטולי פליטות גזי חממה. כמובן שיש תמיד ירוקים למיניהם שמתעקשים שייצור חשמל בכורים גרעיניים דורש שימוש בדלקים מאובנים מזהמים, החל מתהליך כריית האורניום וכלה בעיבוד שלו. אבל כל מה שמעניין אותם זה כסף והם לא יהססו לשקר בשביל רווח קל. ראו למשל כיצד הם מעמידים פני "מתים" עקב "אסון גרעיני" בבריטניה.

4. בשישה העשורים שחלפו מאז תחילת העידן הגרעיני גובשו דרכים בטוחות לשינוע ואחסון פסולת גרעינית. פסולת רדיואקטיבית מאוחסנת תחילה במשך חודשים ספורים בתחומי הכור, ומתחת לפני המים. רמת הרדיואקטיביות שלה בשלב זה עדיין גבוהה ולכן עדיף להשאיר אותה בכור (ולוודא שאין גל צונאמי באזור). אולם לאחר שדועכת מעט הרדיואקטיביות, מועברת הפסולת במיכלים אטומים לקבורה. הפסולת אמנם ממשיכה לפלוט קרינה במשך אלפי שנים ואף עלולה לדלוף, אבל שהדורות הבאים ישברו את הראש מה לעשות איתה.

5. אנרגיה גרעינית היא טכנולוגיה מאוד ריכוזית ולכן עוזרת לנו להתגונן מפני מגמות טכנולוגיות מסוכנות כמו ביזור של כוח ופירוק היררכיות. תראו כמה נזק גרם האינטרנט.

6. שיא תפוקת הנפט העולמית קרב ובא (ואולי כבר חלף) ולכן נדרש מקור אנרגיה חדש ופלאי שלא ייגמר לעולם. או במילים אחרות – אורניום! אל תקשיבו לרואי השחורות שטוענים שגם אורניום הוא מקור אנרגיה מתכלה ושהביקוש לו צפוי לעלות על ההיצע בתוך 15 שנים. במקרה הגרוע ביותר נחזור אל אותה נקודת מוצא של שיא בתפוקה, שאחריה ודאי נמצא מקור אנרגיה אחר.

7. האירועים המצערים בצ'רנוביל אמנם לימדו אותנו כי אנרגיה גרעינית טומנת בחובה סיכונים. אבל זה קרה ברוסיה, ואצלנו אין רוסים.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew