בריטניה: סקווטינג יהפוך לבלתי חוקי

בנו של רודן לוב מועמר קדאפי, שסקווטרים השתלטו החודש על ביתו המפואר בלונדון, ודאי מרוצה. שר המשפטים של בריטניה, קנת קלארק, מתכנן להפוך בראשונה את ההתיישבות של אנשים במבנים או שטחים נטושים (סקווטינג) לבלתי חוקית. אם תאושר תוכניתו, אנשים שיעברו להתגורר באחד מרבע מיליון המבנים העומדים ריקים ברחבי בריטניה יהיו צפויים לעונש מאסר.

עד כה העניק החוק בבריטניה הגנה לאנשים שמתגוררים בבתים נטושים ולא הגדיר את מעשיהם כעבירה פלילית. במקום זאת, נדרשים בעלי מבנים זנוחים לפנות לבית משפט בהליך אזרחי ולהוכיח כי בעל המבנה היה בחופשה וחזר ממנה או לחלופין כי יש דייר שמתכוון לעבור להתגורר במבנה. יתר על כן, החוק הפלילי הבריטי משנת 1977 מונע מבעלי בתים לפרוץ בכוחות עצמם לתוך בתים נטושים הנמצאים בבעלותם אם בתוך הבית מתגורר מישהו שמתנגד לכניסתם לבית.

מנגד, על פי החוק החדש שמקדם שר המשפטים יוכלו שוטרים לפרוץ בכוח לסקווטים ולעצור את דייריהם ללא צורך לפנות לבית משפט. "השר קלארק הציב את שינוי החוק בראש סדר העדיפויות שלו", אמר מקור המקורב לשר המשפטים לעיתון הבריטי "טלגרף". "ימי 'זכויות הסקווטרים' מתקרבים לקצם", הוסיף.

בשנים האחרונות נתונים סקווטרים ברחבי אירופה תחת מתקפה מצד הרשויות, אשר התגייסו למען כרישי נדל"ן החומדים מבנים בהם נמצאים סקווטים. לא פעם, דיירים שנכנסים למבנים נטושים עורכים בהם שיפוצים ותורמים לשיקום השכונה שבה הם נמצאים. בעקבות זאת מתחיל ערך הבתים באזור לעלות, ובעלי המבנים שנזנחו לפתע נזכרים בהם.

כך למשל, להבדיל ממה שקורה באנגליה ובוויילס, בסקוטלנד הסקווטינג כבר מוגדר כעבירה פלילית שדינה עונש של עד 21 ימי מאסר. בהולנד נכנס לתוקף בחודש אוקטובר האחרון חוק חדש שהפך את הסקווטינג לבלתי חוקי. בחודש שעבר פינתה משטרת גרמניה את לייביג 14, אחד הסקווטים האחרונים שנותרו בברלין.

עוד על סקווטים וסקווטרים

שירות ייעוץ לסקווטרים בבריטניה

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.