"איך פתאום לכל השוטרים נהיה קר שהם חובשים כובעי גרב?"

פורסם במקור באתר ערוץ 7

ועדת הפנים של הכנסת קיימה דיון מיוחד בסוגיית אלימות השוטרים כלפי אזרחים. אורח הדיון הוא המפכ"ל רב ניצב דודי כהן. במהלך הדיון קבע חבר הכנסת אריה אלדד (האיחוד הלאומי) כי תרבות שקר פשתה במשטרה והציג דוגמא לכך בתשובת המשטרה שהשוטרים שפשטו על חוות גלעד עטו כובעי גרב משום הקור שהיה במקום. אלדד הציג את הטענה בציניות ובלעג.

חבר הכנסת אורי אריאל תהה כיצד קרה שלמאות שוטרים לא היה תג על בגדיהם כנדרש על פי החוק. היעדר התג, קבע אריאל, לא מאפשר תלונה במח"ש. "אתם עושים צחוק מהאזרחים?", שאל אריאל ותקף גם את ההתמקדות המיוחדת של שוטרי שומרון באנשי יצהר. אריאל סיפר שקצין בכיר ביותר סיפר לו שאכן יש מגמה מוכוונת להתעמרות בתושבי הישוב כנקמה על התנהלותם. "זו התנהגות משטרתית נפשעת", אמר אריאל למפכ"ל ושאל: "לכל תושב שיוצא מיצהר יבדקו את הווישרים ואחר כך יגידו שזו לא התעללות?".

במהלך הדיון דיבר גם חבר הכנסת דב חנין ואמר כי גם אותו מטרידים הנתונים שמוצגים בדיון, אולם הוא אינו מכיר את המציאות מול המתנחלים ומוטרד מהתנהלות דומה מול מפגיני בילעין.

המפכ"ל הגיב לדברי חברי הכנסת ואמר כי "המשטרה שלנו היא משטרה ערכית, משטרה של כבוד אדם וחירותו, משטרה עם תחושת שייכות". המפכ"ל אמר כי לטעמו קיימות בעיות שאינן פתירות. מידי שנה ישנם עשרות מיליוני פגישות שוטר-אזרח, המשטרה מתמודדת עם פשיעה קשה ולכן מטבע הדברים, מקרי אלימות יתרחשו מידי פעם. עם זאת", אמר כהן, "לטעמי אין תרבות של אלימות שוטרים". עוד אמר כי לכל שוטר יש חובת הזדהות בכל אירוע וכי הוא מוקיע אירועים חריגים. המפכ"ל הוסיף כי כיסויי הראש הם חלק מהציוד המבצעי של שוטרים וכי בעתיד הקרוב ייכתב נוהל שמגדיר מתי ייעשה שימוש בכיסוי ראש.

קריאה נוספת:

כובעי גרב: לאזרחים אסור אבל לשוטרים מותר?
10 סיבות להתחתן עם שוטר
שוטר אמיץ לאזרחים מרביץ

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew