"החייל הלבן" נעצר

משטרת ירושלים לא אהבה את מיצג "החייל הלבן" של האמן הירושלמי יהודה בראון, אז עצרו אותו והחרימו את כל הציוד שלו.

כך דיווח על המקרה עיתון "הארץ":

הירושלמים כבר מכירים אותו, ובכל  זאת, בכל מפגש איתו המראה מדהים: חייל לבן. מכף רגל ועד ראש, פנים, קסדה, נעליים, רובה ואפוד. זוהי דמותו של "החייל הלבן", שהוא למעשה האמן הירושלמי יהודה בראון.

בשבועות האחרונים נעדר בראון מהנוף: ב-1 במארס הוא נעצר וכל ציודו הוחרם על ידי המשטרה. בראון משחזר: "יצאתי מהגבעה הצרפתית דרומה והתכוונתי להגיע למאה שערים, במה שאני מכנה פטרול. סמוך לשייח ג'ראח יצאו שני שוטרים מניידת וביצעו לעברי סוג של נוהל מעצר חשוד. הם היו היסטריים וכיוונו אלי את הנשק. תוך כמה דקות הגיעו עוד ארבע ניידות ועצרו אותי. זה היה מחזה קצת מגוחך: אני צבוע בלבן, יש לי רובה צעצוע, קסדת אופניים, יש איתי צלם וידיאו וצלם סטילס ועוד שני אנשים עם פנקסים – ברור שמדובר בהפקה ולא במשהו מאיים. נעצרתי כבר כמה פעמים אבל עד כה לא נתקלתי בהתנהגות כזו תקיפה וחריפה מצד כוחות הביטחון".

משם נלקח בראון לתחנת שלם של המשטרה: "הייתי עצור ארבע שעות וחצי, ומתוכן שעתיים נחקרתי. הם היו קשוחים, כעסו עלי וצעקו עלי. שאלו אותי מטעם איזה ארגון אני ומי מממן אותי. התשובה היא שאני מממן את עצמי. שאלו אותי מה המסר שאני מנסה להעביר ואם אני לא מבין את הבעייתיות. אמרתי שאני מבין את הבעייתיות ולכן אני עושה את מה שאני עושה. אמרו גם שכיוונתי עליהם נשק ושחלק מהציוד שלי גנוב מצה"ל וזה לא נכון".

בסופו של דבר שוחרר בראון, אך הציוד שלו הוחרם ל-180 יום והמשטרה שוקלת להגיש נגדו כתב אישום. בראון, שבסדיר שירת בגולני, מבטיח לחזור: "זו מלחמת התשה. החרימו לי ציוד בעלות של 2,000 שקל שאין לי. אני מסתובב בהתנחלויות, בכפרים פלסטיניים ובירושלים ואין לי מושג איך אנשים יגיבו. זו לא הופעה שמאלנית. אם היה לי פתרון הייתי פוליטיקאי ולא אמן. אני מציב סימן שאלה שנתון לפרשנות. כל אחד מפרש אחרת את החייל הלבן".

ממשטרת ירושלים נמסר כי בראון נעצר לאחר דיווח על חייל לבן המסתובב עם רובה אם-16. "בבדיקה הוברר כי מדובר ברובה מפלסטיק. הוא נלקח לתחנה לתחקור מעמיק ובחקירתו מסר כי: 'הפסיכולוג הורה לי לעשות כך בשביל הגימיק'. בסיום חקירתו שוחרר בתנאים והרובה הוחרם".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew