אני לא מתנצל

אני נמצא כאן היום מכיוון ששרפתי מפעל לעורות כבש במדינת קולורדו, אשר מוכר עור ופרוות של בעלי חיים מתים. אני יודע שאנשים רבים חושבים שאני אמור לחוש חרטה על מעשיי. אני מניח שזה הרגע שבו אני אמור להתרפס ולבקש רחמים מבית המשפט. אני מבטיח לכם, לו הייתי חש כך זה מה שהייתי עושה. אבל אינני מצטער על מה שעשיתי. אני גם לא מפחד מהסמכות של בית המשפט הזה. משום שכל מערכת משפט שמייחסת ערך רב יותר לזכויותיו של המדכא מאשר לזכויות המקופחים היא מערכת לא צודקת. ולמרות שלבית המשפט הזה יש כוח אמיתי וממשי, אני מפקפק במוסריותו. ספק אם בית המשפט מתעניין באמצעי הזהירות בהם נקטתי כדי שאיש לא ייפגע ועוד פחות בסבל של הכבשים, הפרות והחורפנים האומללים שמתו כדי שעסק בקולורדו יוכל לגרוף רווחים מכליאתם, שעבודם ורציחתם.

ברור שגם לבעלים ולעובדים של מפעל העורות לא אכפת, כי אחרת הם לא היו מעורבים בסחר דמים מרושע ומבעית כזה. לכן חבל להשחית מילים במקום שבו הן ייפלו על אוזניים ערלות. זו הסיבה שמלכתחילה החלטתי לנקוט בפעולה ישירה בלתי חוקית: משום שלא אכפת לכם. לא משנה כמה נימוקים והסברים יציגו בפניכם פעילי זכויות בעלי חיים, פשוט לא אכפת לכם. ובכן, אדון ליבדיטיס (בעליו של מפעל העורות), לא אכפת לי ממך. אין שום בסיס משותף לאנשים כמוך וכמוני. אני רוצה שתדע שלא משנה איזה גזר דין בית המשפט יטיל עלי היום, לא זכית בדבר! בית כלא אינו כרוך בסבל עבורי. בחברה שמעדיפה כסף על פני חיים, אני רואה בכך כבוד להיות שבוי מלחמה – מלחמה נגד שעבוד והחפצה של מיני בעלי חיים אחרים. אני גם רוצה שתדע שלעולם לא אשלם לך מרצוני ולו דולר אחד! אני מקווה שהעסק שלך יפשוט רגל ושתיחנק למוות מכל הרווחים שלך מרצח בעלי חיים! אני מקווה שתיחנק ותישרף בגהנום!

אני רוצה להודות לתומכיי על כך שהראו לבית המשפט ולאלה שמנצלים בעלי חיים כי אנחנו עומדים זה לצד זה, וכי בתור תנועה, אין לנו שום כוונה להתנצל על תחושת הדחיפות שאנו חשים. אין לנו כוונה להעניק עדיפות לאינטרסים עסקיים על פני אלו של יצורים חשים! לעולם לא נפסיק לחנך, להתסיס ולהתעמת עם אלו שאחראים למותה של אמא אדמה ושל אומות בעלי החיים שלה. אחי ואחיותיי הטבעונים, חיינו אינם שייכים רק לנו. אנוכיות היא דרכם של גרגרנים, סוטים ואלו שאחראים לעוולות. היה כבר מי שאמר כי כל מה שנדרש על מנת שהרוע ינצח הוא שאנשים טובים לא יעשו דבר. במהופך, ניתן לומר כי כל מה שנדרש כדי לעצור את שעבוד, ניצול ורצח של בעלי חיים לא אנושיים הוא נחישות להיאבק למענם!

עשו מה שאתם יכולים, עשו מה שאתם צריכים, היו לוחמים טבעונים ומגני בעלי החיים ולעולם אל תתפשרו עם הרוצחים והספסרים. החזית לשחרור בעלי חיים (ALF) היא התשובה. בכל תולדות האנושות, רק לעיתים נדירות היתה תנועה בינלאומית יעילה ובעלת עוצמה אישית רבה כל כך. אי אפשר להצטרף לחזית לשחרור החיות, אבל ניתן להפוך לחלק ממנה, וזה היה המעשה המשמעותי ביותר שעשיתי מימיי וגם זה שאני הכי גאה בו.

כאשר אצא היום מבית המשפט אל תדאגו מכך שנשלחתי לכלא. כל הפראות והאהבה שבלבי תמשיך להתקיים. בכל פעם שמישהו משחרר בעלי חיים או שובר כלוב, היא ממשיכה להתקיים! בכל פעם שפעיל מסרב להיכנע לחוקים שמגנים על רוצחים, היא ממשיכה להתקיים! היא ממשיכה להתקיים בכל פעם שהרקיע בלילה מואר בלהבות השריפה של עוד עסק שמנצל בעלי חיים!

זה הכל כבוד השופטת, אני מוכן ללכת לכלא.

* * *

וולטר בונד, פעיל זכויות בעלי חיים טבעוני בן 34, נידון על ידי בית משפט לעונש של חמש שנות מאסר ושלוש שנים על תנאי – העונש הקל ביותר המותר על פי חוקי מדינת קולורדו – לאחר שהודה בשריפת מפעל עורות כבש. השופטת כריסטין ארגואלו ציינה כי קראה את כל עשרות המכתבים שקיבלה מתומכיו ואת כל המאמרים שפירסם באתר התמיכה בו. עוד אמרה כי הבינה מקריאת מאמריו כי וולטר אדם נבון מאוד, וקראה לו למקד בעתיד את מאמציו בכתיבה על שחרור בעלי חיים במקום בהצתות.

עוד באותו עניין...
שיחות לילה
ליידי וינטר
גרטה תונברג שרה מטאל
גרטה תונברג | ג'ון מולסק
לא אלך
יונתן פולק
משפט הבנקאים: המדינה התקפלה
מדור אסונות יחסי ציבור

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew