תעלולים עליך אמריקה

לרגל יום השוטים – מדור מגלה את אמריקה מביא 10 מתיחות משובחות שבוצעו באחד באפריל בארה"ב (וקצת מבריטניה).

 פעילי זכויות בעלי חיים נתנו כדורי שינה לדגים כדי להציל אותם מדייגים 

באחד באפריל 2000 הודיע ארגון זכויות בעלי החיים האמריקאי PETA על כוונתו לחבל בתחרות דייג במדינת טקסס על ידי הכנסת חומרי הרדמה למי האגם בו תוכננה התחרות. "השנה הדגים הולכים להיות מנומנמים ולכן לא ישימו לב לחכות הדייגים", נאמר בהודעה שפירסם הארגון. רשויות החוק התייחסו לאיום ברצינות והציבו שוטרים סביב האגם כדי למנוע מפעילי זכויות בעלי חיים לשפוך חומרי הרדמה למים. בסופו של דבר הודה PETA כי היה מדובר במהתלה.

 עצי ספגטי 

באחד באפריל 1957 שודרה בתוכנית התחקירים הבריטית "פנורמה" כתבה על בציר הספגטי בשווייץ. הכתבה הציגה חקלאים קוטפים ספגטי מהעצים, והמוני צופים מיהרו להתקשר למערכת התוכנית בניסיון לברר כיצד יוכלו להשיג עצי ספגטי משלהם.

 תחנת המשטרה נסגרת בלילות 

באחד באפריל 1959 דיווח עיתון בעיירה קוקומו במדינת אינדיאנה בארה"ב כי תחנת המשטרה בעיר תיסגר מדי יום בין השעה שש בערב ועד שש בבוקר כדי לחסוך בהוצאות. אנשים שיתקשרו למשטרה בשעות אלו יוכלו להשאיר הודעה במשיבון, וקצין משטרה יאזין להודעות בבוקר ויטפל בהן. לפי הדיווח, העריכה המשטרה כי התוכנית תביא לחיסכון גדול בהוצאות שכן רבות מההודעות כבר לא יהיו אקטואליות בבוקר ולא יהיה צורך לטפל בהן. דובר המשטרה הודה כי "תהיה בעיה במקרים שבהם אישה תתקשר כדי לדווח שבן זוגה מאיים להרוג אותה". אולם במקרה כזה, המשיך הדובר, "נעמוד בקשר עם בתי החולים ובתי הלוויות, ובמידה שהאישה לא הגיעה אליהם, נדע שלא קרה דבר".

 נסיעת רכבת ללא מכנסיים (ותחתונים)  

באחד באפריל 2010, קבוצת אלתורי הרחוב הניו יורקית Improv Everywhere שסרטונים של תעלוליה זוכים כבר שנים לפופולריות עצומה באינטרנט, הצליחה להפיל בפח את אוהדיה. הקבוצה הכריזה כי האירוע השנתי הפופולרי "נסיעת רכבת ללא מכנסיים" התקדם שלב נוסף הלאה, ומלבד מכנסיים הסירו המשתתפים גם את התחתונים. בסרטון של הפעולה נראו מאות נוסעים ונוסעות ברכבת התחתית של ניו יורק כשפלג גופם התחתון עירום. הסרטון היה מפוברק, ובמציאות נותרו המשתתפים במהתלה עם תחתונים בצבע העור, וטשטוש אזור חלציהם נועד ליצור את הרושם שהם ערומים.

 פינגווינים מעופפים 

באחד באפריל 2008 שידר ערוץ הטלוויזיה BBC כתבה על גילוי מושבת פינגווינים מעופפים. צפו איך עשו את זה.

 מיקי מאוס קונה את MIT 

באחד באפריל 1998 הופיע דיווח באתר האינטרנט של המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיו המכון – אחד המוסדות האקדמיים הנחשבים בעולם – צפוי להירכש על ידי חברת המדיה וולט דיסני תמורת 6.9 מיליארד דולר. בהודעה לעיתונות נאמר כי בעקבות העסקה יצורפו לשמות המחלקות במכון שמותיהן של דמויות מפורסמות של דיסני. בפועל, היתה ההודעה הכוזבת מעשה ידם של סטודנטים שפרצו לשרתי המכון והחליפו את עמוד הבית של MIT בעמוד אחר.

 התפרצות הר געש רדום 

באחד באפריל 1974, לאחר שלוש שנים של תכנון, ביצע אוליבר ביקר את אחת ממהתלות "יום השוטים" הגדולות (במונחי גודל) ביותר בכל הזמנים. הוא וחבריו הטיסו עשרות צמיגים לתוך לוע הר געש רדום באלסקה. הם הדליקו את הצמיגים, והעשן הסמיך שעלה מהם עורר חשש בקרב תושבי העיירה הסמוכה כי הר הגעש, הרדום זה 4,000 שנה, החל לפתע להתעורר לחיים.

 הנחות לבעלי קעקועים 

באחד באפריל 1994 דיווחה תחנת רדיו בארה"ב כי חברות מסחריות, בהן יצרנית המשקאות הקלים פפסי, מציעות לבני נוער הנחה של 10% לכל החיים על מוצריהן בתמורה לכך שיסכימו לעשות קעקוע עם הלוגו של החברה. הדיווח היה כוזב, אולם כיום כבר אין צורך בתמריץ כספי כדי שאנשים יעטרו את גופם בסמלי מותגים.

 לווייה מצחיקה 

קבוצת Improv Everywhere ציינה את האחד באפריל בשנת 2009 בביצוע מתיחה נוספת על חשבון מעריציהם באינטרנט. בסרטון שהעלתה הקבוצה לרשת הוצגה מתיחה שביצעו כביכול חברי הקבוצה, במסגרתה התחזו חבריה למשתתפים בלווייה. אלא שהמתיחה לא עלתה יפה, והסתיימה בחילופי מהלומות בין משפחת המנוח למתחזים. הסרטון גרר תגובות נזעמות מצד הגולשים שטענו כי מדובר בתעלול סר טעם, וגם התקשורת נפלה בפח. למעשה, כל הסרטון היה תעלול אחד גדול, וכל המעורבים בו, כולל המשפחה עצמה, היו מתחזים.

 עצי מרשמלו 

חקלאי מצפון קרוליינה מתלונן על הגשמים הכבדים שמאיימים להרוס את יבולי המרשמלו במדינה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew