קצת הגזימו? תעשיית המוסיקה בארה"ב תובעת פיצויים בסכום גדול יותר מכל רווחיה מאז המצאת הפטיפון

קולקטיב ההאקרים האנרכיסטי אנונימוס ביצע מתקפת מניעת שירות (Denial of Service) נגד אתר האינטרנט של איגוד תעשיית המוסיקה בארה"ב (RIAA) במחאה על תביעת פיצויים בסך 75 טריליון דולר שהגיש האיגוד נגד אתר שיתוף הקבצים LimeWire. ההתקפה, אשר התרחשה בסוף השבוע, גרמה להורדתו מהרשת של אתר איגוד תעשיית המוסיקה למשך חמש שעות, דיווח אתר Hacker News.

השופטת קימבה ווד מבית משפט המחוזי בניו יורק, אשר בו הוגשה תביעת האיגוד נגד LimeWire, דחתה את התביעה מוקדם יותר החודש והגדירה אותה כ"מגוחכת". השופטת ווד ציינה כי סכום התביעה (שהוא כאמור 75,000,000,000,000 דולרים) הוא "סכום כסף גדול יותר מסך כל הרווחים שגרפה תעשיית המוסיקה מאז המצאת הפונוגרף על ידי תומס אדיסון בשנת 1877". הפונוגרף היה מעין אבטיפוס לגרמופון (פטיפון) שהומצא כעבור עשור.

השופטת ווד היתה זו שבחודש אוקטובר האחרון הורתה על הפסקת פעילות אתר LimeWire בגין הפרת זכויות יוצרים באופן לא ישיר, כלומר למרות שהאתר לא העלה בעצמו תוכן מוגן בזכויות יוצרים, הוא סייע למשתמשים אחרים להעלות תוכן כזה.

קולקטיב אנונימוס, שביצע בסוף השבוע את ההתקפה נגד אתר איגוד תעשיית המוסיקה, פרץ לתודעת הציבור העולמי בשנה שעברה לאחר שביצע פעולות תגמול מקוונות נגד גורמים שניסו להשתיק את אתר ויקיליקס ובהמשך חשף את קוד וירוס המחשב בו השתמשה ישראל לחבל בכור הגרעיני של איראן והפיל אתרי אינטרנט של משטרים במזרח התיכון שדיכאו הפגנות למען דמוקרטיה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew