הסלולרי שלך מסגיר אותך

כל מי שיש לו מכשיר טלפון נייד יודע שחברת הסלולר (ומכאן שגם רשויות החוק) יכולה לדעת היכן הוא נמצא בכל רגע נתון, אולם רבים עדיין לא הפנימו עד כמה המעקב אחרי מיקומם הוא מדויק ורציף.

מאלטה ספיץ, חבר פרלמנט ממפלגת הירוקים בגרמניה, ניצל את חוקי הפרטיות בארצו – אשר מאפשרים לכל אדם לברר איזה מידע צברו עליו חברות פרטיות – ודרש מחברת הסלולר שלו, דויטשה טלקום, לחלוק עמו את הנתונים ששמרה עליו. התוצאה הדהימה אותו. התברר כי במהלך שישה חודשים בלבד רשמה החברה את מיקומו לא פחות מ-35,831 פעמים.

"פרופיל המידע חשף מתי ספיץ הלך ברחוב, מתי הוא נסע ברכבת ומתי היה בטיסות", דיווח אתר החדשות הגרמני "צייט אונליין". "ניתן לראות היכן היה בכל עיר בה ביקר, מתי הוא עבד ומתי ישן, מתי היה זמין בטלפון ומתי לא. אפשר היה לדעת מתי העדיף לשוחח בטלפון ומתי העדיף לשלוח הודעות טקסט. המידע הראה באיזה פאבים הוא אהב לבלות בזמנו החופשי, ובעצם חשף את כל חייו".

כדי להמחיש עד כמה המידע שנשמר עליו מקיף, החליט ספיץ לפרסם את המידע, ואתר "צייט אונליין" אף פירסם מפה אינטראקטיבית המציגה את כל תנועותיו, 24 שעות ביממה, על פני תקופה של חצי שנה. (לחצו על הצילום כדי לראות את המפה).

עוד באותו עניין: החזית נגד הסלולר לקחה אחריות על הפלת הרשת של סלקום

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew