ללמוד להיות יהודי

דניאל קאהן, יהודי מדטרויט שהתחיל בתור נגן בלוז בניו אורלינס, שר על הצורך ללמוד מחדש לחיות כיהודים בגלות בעקבות כשלון הציונות, בהופעה חד פעמית ברדיו "אור בזוויות", מלווה את עצמו ביוקלילי תוצרת-יד מקופסת סיגרים.

"איך אנחנו יכולים לטעון שאנחנו קורבן כאשר זנחנו דברים כה רבים שסייעו לעם היהודי לשרוד לאורך השנים? האם החייאת השפה העברית החדשה באמת היתה הצלחה בהתחשב באויבים שהרגנו והשנאה שהלכה וגברה? הדברים שאתה שונא באחרים, הם הדברים שאתה שונא בעצמך. מתי הכל השתבש איש אינו יודע. כעת תשוב הגלות כמו זכרון חוזר, ונצטרך ללמוד הכל מחדש. לא רק בתור קורבנות, אלא גם בתור מי שהופך אחרים לקורבנות. ללמוד לאמץ את תפיסת העולם הקוסמופוליטית. ללמוד להיות יהודי, ללמוד להיות יהודי, הבעיה לא חדשה, יהודי חסר מולדת חבוי בתוכך".

לקריאה נוספת:
היהודי שבתוכי – יולי חרומצ'נקו

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew