הבו יהודים, הציונות זקוקה לבשר תותחים

איש העסקים ופעיל העלייה לשעבר יעקב קדמי סיפר בראיון לעיתון "ידיעות אחרונות" כיצד השתתף לפני יותר מ-20 שנה במזימה של מדינת ישראל לאלץ מיליון יהודים מברית המועצות להגר לישראל.

קדמי, לשעבר ראש ארגון הביון "נתיב", הודה בראיון כי בעת קריסת ברה"מ פיתחה ישראל שיטה להערים על היהודים שהעדיפו להגר למדינות אחרות, והצליחה באמצעות שקרים (ושוחד לרודנים – צ'אושסקו קיבל מאה מיליון דולר) לגרום ליהודים להגר לישראל. כך מספר קדמי בראיון:

"העיקרון היה שמי שקיבל במוסקבה אשרת יציאה לישראל יקבל גם אשרת עלייה לישראל. בלעדיה הוא לא יוכל לצאת מבריה"מ וגם לא להיכנס לאף מדינה, אלא אם יציג כרטיס טיסה להונגריה או לרומניה. דאגנו שהסידורים בתחנת המעבר בבוקרשט ובבודפשט לא יאפשרו להם להגיע לשום מקום אחר, זולת ישראל. ברומניה סיכמנו עם צ'אושסקו… שהיהודים… יילכו רק בנתיב אחד, לישראל, וברוב המקרים כלל לא יעזבו את שדה התעופה. גם בהונגריה הגענו לסידורים דומים. הציות העדרי של העולים, הלחץ הפסיכולוגי, החינוך הסובייטי – כל אלה שיחקו לטובתנו… תרגיל ההונאה אושר על ידי ראש הממשלה יצחק שמיר… הייתי שלם אז, ואני שלם גם היום עם מה שעשיתי למען המדינה. אבל במה שנוגע לגורלם של האנשים, כיום אני ספקני יותר. האם לא עברתי את הגבול המותר לבני אנוש להשפיע בצורה כל כך קיצונית כל גורלם של מאות אלפי אנשים?"

יוסי גורביץ כתב בבלוג שלו על כך ששיטת הפעולה שתיאר קדמי אפיינה מאז ומעולם את התנועה הציונית אשר מעדיפה את האינטרסים שלה על פני אלו של היהודים שהיא כביכול אמורה לשרת. די בלהזכיר את אמירתו המפורסמת של דוד בן גוריון מזמן מלחמת העולם השנייה, כי אם הוא צריך לבחור בין הצלת מיליון ילדים יהודים על ידי הגירה לבריטניה לבין הצלת מחציתם על ידי עלייה לארץ ישראל, הוא בוחר באפשרות השנייה. כך כותב גורביץ:

"ספק אם יש מקרה שיבהיר את היחס הציני של הציונים ליהודים מאשר זה של הפאטריה. זו היתה ספינה שעליה ריכזו הבריטים מאות מעפילים שנתפסו, ושאותם עמדו לגרש למאוריציוס. בהסמכתו של משה שרתוק, הטמינה ההגנה פצצה בספינה. 216 מהגרים יהודים, שהצליחו להימלט מהגיהנום של היטלר, הומתו על ידי הציונים ב-25 בנובמבר 1940. מאוחר יותר, ינסו המבצעים לטעון שאופס, הם טעו בכמות חומר הנפץ ושהם התכוונו רק ליצור חור קטן לשם מחאה; בפועל, הפיצוץ עקר את כל דופן הפלדה של הספינה, שטבעה כמעט מיד. זו חתיכת טעות, אם אכן היתה זו טעות. כשמחה יצחק לופבן, מאנשי מפא"י, על הפיגוע הזה במילים "לא ייתכן שיהודים מקדשים את השם על ידי הריגת יהודים אחרים. באיזו רשות מותר להטביע בים נשים, גברים, זקנים ונערים אשר לא שאלו את פיהם ולהגיד שאנחנו מביאים קורבן?", הוא חטף סטירת לחי פומבית מעמוס בן גוריון, הבן של ולימים בכיר משטרה מושחת. שאר ההנהגה הציונית לא טרחה לדבר על הנושא יותר מדי, ואפשר לומר בוודאות שמספר היהודים היודעים על הפרשה היום אפסי.

אחרי השואה עצמה – שאת הניצול הציני שלה מציינים בימים אלה בפסטיבל 50 השנים למשפט אייכמן – המשיכה התנועה הציונית להשתמש בניצולים כאביזרי תיאטרון הסברה, כשהמיצג העיקרי היה פרשת אקסודוס. משהסתבר למנהיגי הציונות שקהל הגיוס העיקרי שלהם, יהודי מזרח אירופה, כבר לא קיים יותר כי הוא נרצח בזמן שהם היו עסוקים ברכישת עוד דונם ועוד עז, הם החליטו לגייס למפעל שלהם את יהודי המזרח, שעד אז היו פטורים מתשומת ליבם של הציונים כי לא נחשבו ליהודים של ממש, והדברים ידועים. ספק אם אפשר היה להשאיר בארצות ערב את הקהילות שלהן, מהרגע שהפכה מדינה יהודית לאויבתן, אבל הציונות עשתה כמיטב יכולתה לוודא שקהילות עתיקות כמו אלו של עיראק ומצרים, קהילות שהן מוקדמות לשיבת ציון ולהקמת הבית השני, לא יוכלו להמשיך להתקיים. אם היהודים לא הבינו את הרמז, כבר היה מי שיארגן להם איזו פרובוקציה ציונית הולמת.

אז עכשיו אנחנו יודעים שגם יהודי ברה"מ נפלו קורבן לתאוות בשר התותחים של הציונות. אבל אולי בכל זאת השתנו הכללים: אולי הפעם יהיה מישהו שיתקומם ויגיש תביעת ענק כנגד "נתיב", הסוכנות היהודית וממשלת ישראל על תרגיל ההונאה הזה. מותר לקוות".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew