"הגיע הזמן להתחיל לסתום את בתי המשפט"

הפעיל הסביבתי האמריקאי טים דכריסטופר, שהורשע בחודש מרץ בשיבוש מכירה של כ-90 קילומטרים רבועים של שטחים טבעיים לחברות נפט וגז טבעי, קרא לפעילים סביבתיים בארה"ב לחסום בגופם את פיצוץ פסגות ההרים על ידי חברות כריית פחם בהרי האפלצ'ים ולהיעצר בהמוניהם מתוך מטרה לסתום את מערכת המשפט.

להלן תרגום חלקים מנאומו של דכריסטופר, מייסד קבוצת Peaceful Uprising, בכנס מנהיגים סביבתיים צעירים שנערך החודש בבירת ארה"ב וושינגטון:

"קרוב לוודאי שכבר מאוחר מדי מכדי שכמות כלשהי של צמצום פליטות תצליח למנוע את קריסת החברה התעשייתית. אולם אין משמעות הדבר כי אבדה כל תקווה או שאין עוד טעם להיאבק. משמעות הדבר היא שיש יותר סיבות להיאבק מאשר אי פעם, מכיוון שקריסה הצפויה יכולה להיות הזדמנות עבורנו לבנות עולם טוב יותר על אפרו של העולם הנוכחי. זו יכולה להיות הזדמנות לחשבון נפש המוני ולהבנה שאולי תאוות בצע ותחרותיות אינן הערכים הטובים ביותר שעליהם כדאי לבסס את התרבות שלנו.

אנחנו הדור שבפניו עומדת המשימה לנווט את התרבות שלנו דרך אחת מתקופות השינויים המשמעותיים והמהירים ביותר שידעה האנושות מעולם. זהו אתגר עצום, והוא לא הולך להיות קל. לא נוכל להימנע מקורבנות.

בתור תנועה, מעולם לא נקטנו עמדה, מכיוון שתמיד גרמו לנו להאמין שבסופו של דבר עלינו להשלים עם המציאות. אבל זה לא נכון. תביטו סביבכם באולם בו אנחנו נמצאים היום, ב-10,000 האנשים שנמצאים כאן. די באנשים שנמצאים כאן, ללא צורך לגייס ולו אדם אחד נוסף, כדי לשלוח 30 אנשים לאתר פיצוץ פסגות הרים, לגרום להשבתה זמנית של העבודה ולנזק כספי גדול לחברת הכרייה, ולהתחיל לסתום את מערכת בתי המשפט של מערב וירג'יניה. ואנחנו נוכל לשלוח 30 אנשים נוספים למחרת, ו-30 נוספים ביום שאחריו, וכך, יום אחרי יום, במשך שנה. ואני לא חושב שזה יימשך שנה, כי הרבה לפני כן, פיצוץ פסגות הרים ייפסק".

דכריסטופר, בן 29, הורשע מוקדם יותר השנה בהתחזות והגשת הצעות מזויפות במכרז למכירת שטחים טבעיים בדרום מדינת יוטה לחברות נפט וגז טבעי שביקשו לבצע קידוחים באזור. בית המשפט צפוי לקבוע את גזר הדין של דכריסטופר ב-23 ביוני. הוא צפוי לעונש של עד 10 שנות מאסר ולקנס בסך 750 אלף דולר.

דכריסטופר הואשם בשיבוש מכרז של זכויות קידוח באדמות מדינה שערך ממשל הנשיא ג'ורג' בוש הבן בדצמבר 2008, זמן קצר לפני סיום כהונתו של בוש. דכריסטופר, שהיה באותה עת סטודנט לכלכלה באוניברסיטת יוטה, התחזה למתמודד במכרז ורכש שטחים בהיקף של יותר מ-89 קמ"ר – כשישית מכלל השטחים שהועמדו למכירה – בשווי 1.8 מיליון דולר (ללא כוונה לשלם את הכסף) בתקווה להציל את האזור מקידוחים. כעבור ימים ספורים, הוקפאו המכרזים לאחר שהתגלו בהם אי סדרים והתברר כי חלק מהשטחים שהועמדו למכירה סמוכים לשמורות טבע. בהמשך הפסיק ממשל אובמה את המכרזים כליל.

במהלך המשפט נאסר על דכריסטופר להציג את המניעים למעשיו או להתייחס לתפיסה של מרי אזרחי, ובכך שלל בית המשפט מדכריסטופר את האפשרות לזמן עדים מומחים כדי להסביר את חשיבות השטחים הטבעיים שהציל.

לקריאה נוספת:

אתר Peaceful Uprising
פעיל סביבתי בארה"ב שהציל 90 קמ"ר של שטח טבעי צפוי ל-10 שנות מאסר
הגיבור הירוק שנלחם נגד קידוחי הנפט

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew